logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Seminaria, Targi, Konferencje

Dwudziestolecie Wydawnictwa PIIB

4 kwietnia br. w Pałacu Otrębusy k. Warszawy odbyła się gala z okazji dwudziestolecia Wydawnictwa Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa (WPIIB) oraz miesięcznika „Inżynier Budownictwa”. Historię firmy i czasopisma przybliżył uczestnikom jubileuszowej uroczystości Andrzej Jaworski, Członek Komitetu Założycielskiego WPIIB i „Inżyniera Budownictwa”, a Mariusz Dobrzeniecki, Prezes Krajowej Rady PIIB, wspominając początki czasopisma, podkreślił jak ważną rolę w jego tworzeniu odegrał pierwszy prezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa nieżyjący już prof. Zbigniew Grabowski. To z Jego inicjatywy powstał „Inżynier Budownictwa”.

Czytaj więcej...

Udane Warsztaty Pracy Projektanta Konstrukcji

Ogólnopolska konferencja Warsztaty Pracy Projektanta Konstrukcji (WPPK) ugruntowała pozycję jednego z największych w kraju w branży budowlanej specjalistycznego szkolenia zawodowego. W tegorocznej imprezie – XXXVIII Ogólnopolskich Warsztatach Pracy Projektanta Konstrukcji (WPPK2024), które odbyły się w Wiśle 9 – 12 kwietnia 2024 r., wzięło udział ponad 300 osób.

Czytaj więcej...

Technologia CCS szansą na zapewnienie konkurencyjności przemysłu cementowego w Polsce

Wdrożenie technologii CCS, czyli wychwytywania, transportowania i magazynowania CO 2wprzemyśle cementowym, to tematyka konferencji prasowej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Producentów Cementu (SPC), która odbyła się 16 kwietnia 2024 r. w Warszawie. Z raportu „Analiza ekonomiczna wpływu wprowadzenia CCS w branży cementowej na sektor budowlany i gospodarkę”, przygotowanego przez firmę Ernst & Young na zlecenie SPC wynika, że dzięki tej technologii zmniejszy się nie tylko emisyjność materiałów budowlanych, ograniczony zostanie wzrost cen tych wyrobów, ale także zwiększy się zatrudnienie w budownictwie.

Czytaj więcej...

Konferencja „Razem w zieloną przyszłość...”

Na przełomie lutego i marca br. firma FAKRO zaprosiła przedstawicieli redakcji branżowych i architektów na konferencję „Razem w zieloną przyszłość – nowa generacja produktów FAKRO”. Gości przywitał w siedzibie firmy Prezes Ryszard Florek oraz zespół góralski złożony m.in. z jej pracowników. Ten ciepły i miły gest to już tradycja, która towarzyszy spotkaniom w Nowym Sączu. Następnie wydarzenie wypełniły: część merytoryczna oraz zwiedzanie zakładu i ekspozycji wyrobów modelowych.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Branży Budowlanej już 18 maja w Podłężu k.Krakowa

Już 18 maja ruszają I Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Branży Budowlanej organizowane przez firmę SMAY przy wsparciu Tomasza Marczyńskiego. Peleton dobra pod honorowym patronatem Polskiego Związku Kolarskiego startuje z Podłęża k. Krakowa 18 maja 2024 roku. Celem wyścigu jest zebranie funduszy dla podopiecznych Fundacji Rodziny Maj im. Piotra Maja. „Pomaganie Buduje” to inicjatywa, która łączy ze sobą wyścig kolarski, networking branżowy oraz prestiżową galę charytatywną.

Czytaj więcej...