logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z 17 lipca 2023 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułu naukowego w miesięczniku MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymują 140 pkt.

Seminaria, Targi, Konferencje

XIX Krajowa Konferencja Mechaniki Gruntów i Inżynierii Geotechnicznej oraz VIII Ogólnopolska Konferencja Młodych Geotechników

Organizatorami obu konferencji byli pracownicy Katedry Geotechniki i Dróg Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej. Czterodniowe obrady konferencji (4 – 7 lipca 2023 r.) odbyły się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym tej uczelni. 7 sesji naukowych połączyło środowisko naukowe, w tym m.in. młodych pracowników nauki z doświadczonymi naukowcami i ekspertami, a także z otoczeniem społeczno-gospodarczym związanym z szeroko pojętą mechaniką gruntów i inżynierią geotechniczną.

Czytaj więcej...

KONGRES POŻARNICTWA FIRE SECURITY EXPO 2023

27 lipca 2023 r., to dzień z bezpieczeństwem pożarowym na PGE NARODOWYM, skupiający projektantów, instalatorów, specjalistów ppoż, strażaków, wykonawców i inwestorów zajmujących się projektowaniem i bezpieczeństwem pożarowym obiektów budowlanych.

Czytaj więcej...

Seminarium „Zakobuilding 2023”

Firma Rettenmaier Polska Sp. z o. o., która w tym roku obchodzi 25-lecie funkcjonowania, zorganizowała po raz piętnasty seminarium „Zakobuilding”, poświęcone problematyce w ramach jej działalności w branży chemii budowlanej. Do producentów wyrobów chemii budowlanej dedykowana jest bowiem duża grupa produktów niemieckiej firmy Rettenmaier@Söhne GmbH.

Czytaj więcej...

XIX Krajowa Konferencja MECHANIKI GRUNTÓW I INŻYNIERII GEOTECHNICZNEJ oraz VIII Ogólnopolska Konferencja MŁODYCH GEOTECHNIKÓW "AKTUALNE ZAGADNIENIA GEOTECHNIKI"

Polski Komitet Geotechniki Oddział Śląski Polskiego Komitetu Geotechniki Katedra Geotechniki i Dróg Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach mają zaszczyt zaprosić na XIX Krajową Konferencję MECHANIKI GRUNTÓW I INŻYNIERII GEOTECHNICZNEJ oraz VIII Ogólnopolską Konferencję MŁODYCH GEOTECHNIKÓW

Czytaj więcej...