logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Seminaria, Targi, Konferencje

XIV Kongres Stolarki Polskiej

Co roku od czternastu lat Związek Polskie Okna i Drzwi (POiD) organizujeKongres Stolarki Polskiej. W tegorocznej edycji imprezy, która odbyła sie23.05.br. w Jachrance k. Warszawy, uczestniczyło przeszło 300 osób. Obrady otworzył Janusz Komurkiewicz, prezes zarządu Związku Polskie Okna i Drzwi. Głównym tematem XIV Kongresu Stolarki Polskiej były szanse i zagrożenia, przed jakimi stoi przemysł materiałów budowlanych, a w szczególności branża stolarki budowlanej w dobie kryzysu i związanych z nim przemian politycznych, ekonomicznych oraz społecznych. Program merytoryczny tegorocznego spotkania został podzielony na cztery bloki tematyczne.

Czytaj więcej...

Rekordowa frekwencja na konferencji „Awarie Budowlane 2024”

W tym roku mija 50 lat od pierwszego sympozjum dotyczącego awarii i katastrof budowlanych, które z inicjatywy doc. Hieronima Priebe zorganizowali pracownicy Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Szczecińskiej. W latach 1974 – 1993 odbyło się 14 sympozjów, a w maju 1994 r. została po raz pierwszy zorganizowana konferencja naukowo-techniczna „Awarie Budowlane” przez zespół Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego (ZUT) w Szczecinie pod przewodnictwem prof. Andrzeja Bani i prof. Marii Kaszyńskiej, która nie tylko kontynuuje i rozwija to wydarzenie naukowe, ale przede wszystkim podniosła jego prestiż i znaczenie w środowisku. Konferencja została objęta honorowym patronatem Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN oraz Komitetu Nauki PZITB. Jest organizowana przez Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska ZUT oraz Szczeciński Oddział PZITB przy wsparciu Instytutu Techniki Budowlanej.

Czytaj więcej...

Konferencja Naukowo-Techniczna KONSTRUKCJE SPRĘŻONE KS2024

13 – 15 maja 2024 r. odbyła się w Krakowie Konferencja Naukowo-Techniczna KONSTRUKCJE SPRĘŻONE KS2024, zorganizowana przez Katedrę Konstrukcji Żelbetowych i Sprężonych na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Udział w niej wzięło wielu wybitnych specjalistów z dziedziny konstrukcji sprężonych – przedstawiciele firm wykonawczych, biur projektowych, ośrodków naukowo-badawczych i studenci.

Czytaj więcej...

Dzień Otwarty Nowoczesnych Konstrukcji Drewnianych

14.05.2024 r. odbył się w Politechnice Warszawskiej Dzień Otwarty Nowoczesnych Konstrukcji Drewnianych (NKD) zorganizowany przez Wydział Inżynierii Lądowej we współpracy z firmą Andrewex Construction – Partnerem Głównym. Wydarzenie zgromadziło ponad 130 uczestników: przedstawicieli środowiska akademickiego, studentów i doktorantów, a także praktyków – projektantów, inwestorów, członków samorządów i organizacji zajmujących się wykonywaniem nowoczesnych konstrukcji drewnianych. Przeszło dwa razy większa liczba uczestników w porównaniu z poprzednią edycją świadczy o rosnącym zainteresowaniu tematyką budownictwa drewnianego.

Czytaj więcej...

Jubileusz 90-lecia PZITB

Uroczystość z okazji 90-lecia Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa (PZITB), zorganizowana przez Zarząd Główny tej organizacji, odbyła się 9 maja br. w gmachu Naczelnej Organizacji Technicznej (NOT) w Warszawie. Po powitaniu gości i przyjęciu listów gratulacyjnych przez prof. Marię Kaszyńską – Przewodniczącą PZITB, zaprezentowana została historia Polskiego Związku Inżynierów Budownictwa przez Ryszarda Trykosko – byłego Przewodniczącego, Członka Honorowego Związku.

Czytaj więcej...

Konferencja „Projektowanie Przyszłości 2024”

Otwartość i merytoryka, wzajemne inspirowanie się do wytyczania nowych ścieżek i łamania utartych schematów... to tylko wybrane elementy idei projektowania. Dziewiąta edycja konferencji „Projektowanie Przyszłości” odbyła się 17 – 18.04.2024 r. w Krakowskim Parku Technologicznym. Pierwszego dnia blisko 200 osób z całej Polski wysłuchało prezentacji zaproszonych gości, wśród których byli projektanci, przedstawiciele inwestorów, konsultanci, producenci i dystrybutorzy narzędzi informatycznych, prawnicy, a także producenci materiałów budowlanych.

Czytaj więcej...