logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Nasi Partnerzy

nasi partnerzy

 

www.s-p-b.pl

www.solbet.pl

 

www.fakro.pl

 

 

www.roben.pl

 

 

www.drutex.pl

 

www.immerbau.pl

 

peri.com.pl

 

www.hplush.pl

 

 

www.sipur.pl

 

www.sitpmb.pl

 

www.visbud.com

 

 
     
     
   
   Prenumerata dla uczelni wyższych

W 2024 r. studenci wybranych wydziałów budownictwa oraz architektury w całej Polsce otrzymują miesięcznik „Materiały Budowlane” dzięki firmom DRUTEX, FAKRO, H+H Polska, IMMERBAU, PERI Polska, RÖBEN, SOLBET i Visbud-Projekt, a także Stowarzyszeniu Producentów Betonów, Polskiemu Związkowi Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR” oraz Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych. 

 

 
 

Prenumerata dla szkół branżowych i techników

Szkoły branżowe i technika budowlane w całej Polsce otrzymują miesięcznik „Materiały Budowlane” dzięki firmie SOLBET.

SOLBET jest czołowym producentem autoklawizowanego betonu komórkowego (ABK) w Polsce. Możliwości produkcyjne wszystkich naszych zakładów sięgają 2,5 mln m3 bloczków i innych wyrobów z betonu komórkowego rocznie. Największy zakład firmy SOLBET, zlokalizowany w Solcu Kujawskim, jest europejskim rekordzistą w dobowej produkcji betonu komórkowego – codziennie fabryka dostarcza aż 2500 m3 wyrobów na rynek. Pozostałe zakłady produkujące beton komórkowy znajdują się w Lubartowie, Podnieśnie, Stalowej Woli, Głogowie Małopolskim, Rurce i Lipiu k. Rzeszowa skąd wyprodukowane wyroby dostarczane są zarówno na rynek polski, jak i europejski. Marka SOLBET to także chemia budowlana w postaci zapraw, tynków i klejów na bazie cementu, której produkcja ̨zajmują się zakłady w Aleksandrowie Kujawskim i Rogowcu. Natomiast zakład w Kolbuszowej wytwarza prefabrykowane elementy żelbetowe.

Firma SOLBET, podczas produkcji swoich wyrobów, przykłada ogromną wagę do ochrony środowiska naturalnego. Od lat nieustannie inwestuje w nowe proekologiczne rozwiązania, jak: turbiny wiatrowe, wytwórnię zielonego wodoru wraz ze stacją tankowania wodoru, dając przykład odpowiedzialnego podejścia oraz zrównoważonych działań z myślą o środowisku i przyszłości.

Dzięki tym wszystkim gałęziom produkcji, stałemu rozwojowi oraz pasji jesteśmy jedynym producentem kompletnego systemu, oferując materiały ścienne oraz chemię budowlaną. Różnorodność oferty, bardzo dobra jakość produktów podążająca za aktualnymi wymaganiami stawianymi przez rynek, z dużą dbałością o zrównoważony rozwój sprawia, że firma SOLBET cieszy od ponad siedemdziesięciu lat niezmiennie dużym uznaniem klientów.