logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z 17 lipca 2023 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułu naukowego w miesięczniku MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymują 140 pkt.

Nasi Partnerzy

nasi partnerzy

www.solbet.pl

www.fakro.pl

 

www.immerbau.pl

www.s-p-b.pl

www.icopal.pl

www.atlas.com.pl

www.owczary.pl

www.soletanche.pl

www.drutex.pl

www.hplush.pl

 

www.roben.pl

 

ozarow.com.pl

www.itb.pl

 

www.sipur.pl

peri.com.pl

www.erbud.pl

www.sitpmb.pl

www.visbud.com

 

www.dafa.com.pl

   Prenumerata dla uczelni wyższych

W 2023 r. studenci wybranych wydziałów budownictwa oraz architektury w całej Polsce otrzymują miesięcznik „Materiały Budowlane” dzięki firmom DRUTEX, FAKRO, H+H Polska, IMMERBAU, PERI Polska, RÖBEN, SOLBET i Visbud-Projekt, a także Stowarzyszeniu Producentów Betonów, Polskiemu Związkowi Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR” oraz Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych.

 
 

Prenumerata dla szkół branżowych i techników

Szkoły branżowe i technika budowlane w całej Polsce otrzymują miesięcznik „Materiały Budowlane” dzięki firmie SOLBET.

SOLBET jest liderem w produkcji elementów murowych z autoklawizowanego betonu komórkowego (ABK) w Polsce. Możliwości produkcyjne wszystkich zakładów Grupy Kapitałowej SOLBET sięgają przeszło 2,5mln m3 rocznie. Fundamentem ugruntowanej pozycji jest dotychczasowy dorobek, siedemdziesięcioletnie doświadczenie, stały rozwój oraz pasja, jaką jest beton komórkowy. Firma SOLBET produkuje beton komórkowy od 1951 r. Obecnie jest on wytwarzany w siedmiu zakładach. Centrala firmy mieści się w Solcu Kujawskim, zakładzie o największej dobowej produkcji betonu komórkowego w Europie. Pozostałe zakłady produkujące beton komórkowy zlokalizowane są w Lubartowie, Podnieśnie, Stalowej Woli, Głogowie Małopolskim, Rurce i Lipiu k. Rzeszowa.

Do Grupy Kapitałowej SOLBET należą także zakłady mechaniczne, które produkują linie technologiczne do wytwarzania betonu komórkowego. Dzięki temu SOLBET wprowadza nowe technologie, wg których produkuje nowoczesne materiały i uzyskuje doskonałą jakość.

Marka SOLBET to nie tylko beton komórkowy, ale również bogata gama wyrobów chemii budowlanej w postaci zapraw, tynków, klejów na bazie cementu, której produkcją zajmuje się zakład w Aleksandrowie Kujawskim. Natomiast zakład SOLBET w Rogowcu wytwarza wyroby chemii budowlanej na bazie gipsu, a zakład w Kolbuszowej prefabrykowane elementy żelbetowe. Dzięki bogatemu asortymentowi Grupa Kapitałowa SOLBET jest jedynym w Polsce oferentem kompletnego systemu materiałów ściennych oraz chemii budowlanej. Systemowe podejście do procesu budowlanego przynosi korzyści inwestorom, projektantom, wykonawcom i partnerom handlowym.

Produkty SOLBET, poza obecnością na polskim rynku, są również znane i dostępne w wielu krajach europejskich. To wizytówka Polski w Europie.