logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

XIV Kongres Stolarki Polskiej już 23 maja 2024!

Już 23 maja 2024 r. w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XIV Kongres Stolarki Polskiej. Organizowany przez Związek POiD Kongres to największe spotkanie w branży stolarki budowlanej w Polsce – inspirujące dyskusje z udziałem ekspertów, solidna porcja wiedzy i możliwość nawiązania bezcennych kontaktów.

Czytaj więcej...

VII Międzynarodowa Konferencja Mostowa im. Rudolfa Modrzejewskiego “MOSTY – TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ”

Cykliczna VII Międzynarodowa Konferencja Mostowa im. Rudolfa Modrzejewskiego MOSTY – TRADYCJA I NOWOCZESNOĆ odbędzie się 16-17 maja 2024 r. w auli budynku J Politechniki Bydgoskiej (Al. prof. S. Kaliskiego 7). Głównymi organizatorami Konferencji są Związek Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej Oddział Pomorsko – Kujawski oraz Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska. Współorganizatorzy to także Council of Polish Engineers in North America (Rada Polskich Inżynierów w Ameryce Północnej) oraz Kujawsko-Pomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa.

Czytaj więcej...

Międzynarodowa Konferencja "Materiały, Konstrukcje, Technologie i Zarządzanie w Inżynierii Lądowej i Środowiska"

Katedra Inżynierii Procesów Budowlanych Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej ma przyjemność zaprosić Państwa na Międzynarodową Konferencję pt. Materiały, Konstrukcje, Technologie i Zarządzanie w Inżynierii Lądowej i Środowiska, która odbędzie się 6-7 listopada 2024. Miejscem obrad będzie hotel Park 17, w którym XIX-wieczną kamienicę połączono z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi, zlokalizowany w centrum Częstochowy, w pobliżu klasztoru Jasna Góra, na rogu ulic Św. Barbary 17 oraz Św. Kazimierza 17. Wydarzenie będzie prowadzone w formie hybrydowej, można więc uczestniczyć w konferencji również on-line.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Konkurs Konstruktorski „wyKOMBinuj mOst 2024”

24-26 kwietnia 2024 r. po raz kolejny odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Konstruktorski „wyKOMBinuj mOst 2024” zorganizowany przez Koło Naukowe Mechaniki Konstrukcji KOMBO z Politechniki Gdańskiej. Będzie to już XVII edycja wydarzenia, które na przestrzeni lat zyskało renomę i prestiż w całej Polsce. Cieszy się ono dużym zainteresowaniem i z roku na rok przyciąga coraz więcej studentów uczelni technicznych, osób ze środowiska naukowego oraz największe firmy budowlane w kraju, które wspierają inicjatywę.

Czytaj więcej...

Setki wystawców i zwiedzających na BUDMIE 2024

32. Międzynarodowym Targom Budownictwa i Architektury BUDMA(30.01 – 2.02.2024), zorganizowanym przez Międzynarodowe Targi Poznańskie (MTP), towarzyszyły Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Pomocniczego INTERMASZ, Targi Rozwiązań dla Budownictwa Infrastrukturalnego INFRATEC oraz Targi KOMINKI.

Czytaj więcej...

Konkurs Förderpreis Beton Central Europe 2024

Cemex, znany producent materiałów budowlanych, ogłosił nabór zgłoszeń do konkursu Förderpreis Beton Central Europe 2024. Celem konkursu, organizowanego od 1984 r. w Niemczech, a od 2020 r. również w Polsce i Czechach, jest zachęcanie młodych ludzi do poszerzania wiedzy przy jednoczesnym promowaniu rozwoju produkcji, przetwarzania i zastosowania cementu, betonu i konstrukcji betonowych.

Czytaj więcej...