logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Innowacyjne produkty firmy ROHDE już na polskim rynku!!!

Firma ROHDE KG z siedzibą w Niemczech wprowadziła na rynek polski innowacyjne wyroby do wykończania powierzchni ściennych i sufitowych. Są to higieniczne powłoki malarskie, spełniające najbardziej rygorystyczne standardy min. szpitali, laboratoriów, a także obiektów produkcyjnych i prestiżowych hoteli. Oprócz bardzo dobrych
właściwości użytkowych, ich zaletą jest estetyczny wygląd powierzchni i nieograniczone możliwości doboru barwy, gdyż są dostępne w każdym kolorze z palety RAL i NCS, a także na specjalne zamówienie klienta. Doskonała jakość i niezawodność stosowania, to główne czynniki decydujące o wyborze tzw. trzeciej generacji produktów ROHDE.

Czytaj więcej...

Cyfryzacja procesu inwestycyjno-budowlanego w Polsce

31 lipca br. podczas śniadania prasowego w Ministerstwie Rozwoju, Wicepremier Jadwiga Emilewicz poinformowała, że 3 sierpnia rozpocznie się cyfryzacja procesu inwestycyjno-budowlanego. Od tego dnia w serwisie e-budownictwo (e-budownictwo.gunb.gov.pl) będzie można pobrać i wypełnić 10 formularzy elektronicznych dotyczących procesu budowlanego. W ramach procesu cyfryzacji prowadzone są prace, aby już jesienią możliwe było również przesyłanie dokumentacji budowlanej online, a na koniec roku – złożenie przez internet wniosku o pozwolenie na budowę.

Czytaj więcej...

Wytyczne dekarskie Zeszyt 3 i Zeszyt 4

Od 2018 r. Polskie Stowarzyszenie Dekarzy wydaje sukcesywnie kolejne pozycje „Wytycznych dekarskich”. Zawierają one standardy pomagające wszystkim uczestnikom procesu budowlanego w jednoznacznym definiowaniu poprawnego projektowania i wykonania dachów.

Czytaj więcej...

Modernizacja i rozbudowa Szpitala Bielańskiego w Warszawie zgodnie z BIM

24 czerwca br. konsorcjum spółek STRABAG Sp. z o.o. i Ed. Zueblin A.G. podpisało umowę z Miejskim Przedsiębiorstwem Realizacji Inwestycji Sp. z o.o. na modernizację i rozbudowę Szpitala Bielańskiego w Warszawie. Jest to pierwszy w Warszawie i jedyny w Polsce szpital powstający zgodnie z zasadami BIM. Co więcej, ten inteligentny budynek będzie w przyszłości zarządzany za pomocą dostarczanego przez nas systemu Facility Management..., powiedział Wojciech Trojanowski, członek zarządu STRABAG.

Czytaj więcej...

Spadek sprzedaży okien i drzwi w I półroczu 2020 roku

W 2020 r. kończy się w branży stolarki otworowej dobra koniunktura trwająca przez ostatnią dekadę. Pierwszy kwartał 2020 r. był bowiem ostatnim okresem wzrostu produkcji. Z danych Centrum Analiz Branżowych (CAB)wynika, że produkcja okien i drzwi w tym okresie zwiększyła się o 1%, ale już w kwietniu nastąpiło załamanie i zakończył się on produkcją o ok. 30% mniejszą niż rok wcześniej. W związku z tym, że w maju pojawiły się zamówienia zarówno z kraju, jak i z zagranicy, aż 68% firm produkujących okna i drzwi nie odnotowało już spadku sprzedaży w porównaniu z kwietniem.

Czytaj więcej...