logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z 17 lipca 2023 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułu naukowego w miesięczniku MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymują 140 pkt.

Wybierz firmę z Certyfikatem DAFA!

Walka o to, aby wysoki standard budownictwa stał się czymś naturalnym i oczywistym nie jest łatwa. W DAFA wierzymy, że warto inwestować w jakość bo pamięta się ją dłużej niż cenę. Nie warto na niej oszczędzać ! Oferując wysokiej jakości produkty i realizując inwestycje na najwyższym poziomie firmy członkowskie DAFA stają się przykładem dla innych. 

Czytaj więcej...

XIX Krajowa Konferencja Mechaniki Gruntów i Inżynierii Geotechnicznej oraz VIII Ogólnopolska Konferencja Młodych Geotechników

Organizatorami obu konferencji byli pracownicy Katedry Geotechniki i Dróg Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej. Czterodniowe obrady konferencji (4 – 7 lipca 2023 r.) odbyły się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym tej uczelni. 7 sesji naukowych połączyło środowisko naukowe, w tym m.in. młodych pracowników nauki z doświadczonymi naukowcami i ekspertami, a także z otoczeniem społeczno-gospodarczym związanym z szeroko pojętą mechaniką gruntów i inżynierią geotechniczną.

Czytaj więcej...

KONGRES POŻARNICTWA FIRE SECURITY EXPO 2023

27 lipca 2023 r., to dzień z bezpieczeństwem pożarowym na PGE NARODOWYM, skupiający projektantów, instalatorów, specjalistów ppoż, strażaków, wykonawców i inwestorów zajmujących się projektowaniem i bezpieczeństwem pożarowym obiektów budowlanych.

Czytaj więcej...

Drugi Regionalny Okrągły Stół

24 maja br. odbył się w Hotelu 3 Trio w Białymstoku Drugi Regionalny Okrągły Stół, dotyczący finansowania efektywności energetycznej w województwie podlaskim, zorganizowany przez białostocki Oddział Narodowej Agencji Poszanowania Energii S.A. w ramach projektu Round Baltic, który wprowadzany jest także w Danii i Łotwie.

Czytaj więcej...