logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Z radością informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z  21 grudnia 2021 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymuje 100 pkt.

Bardzo cicha zmywarka do naczyń - przegląd wybranych modeli

Zmywarka do naczyń ma całą listę zalet: pomaga łatwo utrzymać porządek w kuchni, zachęca do gotowania i próbowania nowych przepisów. Pomaga w łatwy sposób zaprowadzić ład po przyjęciu lub spotkaniu towarzyskim. Włączenie zmywarki w ciągu dnia zajmuje zaledwie chwilę - pod warunkiem, że pamiętamy o tym, by regularnie odkładać naczynia do jej wnętrza, zamiast składować użyte kubki i talerze w zlewie.

Czytaj więcej...

Dlaczego malowane mieszkania lepiej zostawić ekspertom?

Malowanie mieszkania to nie lada wyzwanie. Wydawać by się mogło, że machanie pędzlem albo wałkiem to nic trudnego, jednak faktyczne nakładanie farby na powierzchnie to tylko część całego przedsięwzięcia. O ile szybkie odmalowanie małych pomieszczeń można wykonać na własną rękę, by nabrać w tym wprawy, tak większe powierzchnie lepiej zostawić profesjonalistom.

Czytaj więcej...

Jak dopasować grzejnik do aranżacji wnętrza?

Podczas tworzenia estetycznej i schludnej aranżacji łazienki należy wziąć pod uwagę każdy szczegół nie tylko wybranych materiałów wykańczających, ale także wyposażenia. W większości łazienek nie ma miejsca na zbędne elementy dekoracyjne, dlatego styl wnętrza tworzą przede wszystkim elementy niezbędne takie jak armatura, umywalki czy nawet grzejniki. Dziś nieco więcej o grzejnikach łazienkowych. Sprawdź, jak dobrać ten element wyposażenia do zaplanowanej aranżacji wnętrza.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Inżyniera dla Zrównoważonego Rozwoju

Centralne uroczystości święta poświęconego twórcom techniki odbędą się w Paryżu 4 marca, a krajowe 3 marca w Warszawskim Domu Technika NOT od godziny 11.00. Głównym organizatorem i patronem wydarzenia jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT. Podczas tej uroczystości zostaną też wręczone tytuły: Diamentowy, Złoty, Srebrny Inżynier oraz Wyróżnienia, uzyskane w XXIX edycji plebiscytu Przeglądu Technicznego o tytuł Złotego Inżyniera. W plebiscycie tym przyznawany jest także tytuł Honorowego Złotego Inżyniera, osobom, które mając dyplom inżyniera lub technika, odniosły wybitne sukcesy w innych dziedzinach.

Czytaj więcej...

ICCX Central Europe 2023 - Warszawa

Konferencja ICCX Central Europe, odbędzie się po raz dziewiąty w dniach 8 - 9 marca 2023 r. w warszawskim hotelu konferencyjnym Double Tree by Hilton. I na te dwa dni miejsce to stanie się centralnym punktem środkowoeuropejskiego przemysłu betoniarskiego. Jak zwykle na wszystkich uczestników czekać będzie wielu wystawców z kraju i zza granicy oraz referaty obejmujące zagadnienia najnowszych i najistotniejszych osiągnięć w branży o zasięgu lokalnym i regionalnym.

Czytaj więcej...