logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Wartość rynku budownictwa modułowego w Polsce

Zyskująca na popularności prefabrykacja budynków oraz mnogość rozwiązań materiałowych w połączeniu z rosnącymi cenami surowców i siły roboczej spowodowały, że w ciągu zaledwie dwóch lat wartość rynku budownictwa modułowego w Polsce zwiększyła się blisko o połowę. Istotny wkład w rozwój branży ma sprzedaż zagraniczna, która w minionych latach odpowiadała za ponad jedną trzecią przychodów producentów. Pomimo przejściowego spowolnienia, perspektywy dla budownictwa modułowego do 2029 r. pozostają bardzo obiecujące.

Czytaj więcej...

Wybrane zagadnienia projektowania konstrukcji budowlanych BSD 2024

II Międzynarodowa Konferencja „Wybrane zagadnienia projektowania konstrukcji budowlanych BSD 2024” organizowana przez Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się 9-11 października 2024 r. w Kielcach. Wydarzenie dotyczy szeroko pojętych zagadnień związanych z budownictwem, w szczególności projektowania konstrukcji inżynierskich. Skierowane jest zarówno do pracowników naukowych, jak i praktyków.

Czytaj więcej...

Jakie marki budowlane zyskają renomę fachowców w 2024 roku? Trwa badanie rynkowe, ranking zostanie ogłoszony w czerwcu!

Fachowcy z całej Polski wskazują najlepsze marki już po raz 20. Lider badań rynku budowlanego – firma ASM Research Solutions Strategy przeprowadza wśród kilku tysięcy firm wykonawczych badanie ankietowe, które ma na celu zweryfikowanie ich opinii na temat produktów i usług. Dzięki temu producenci, dystrybutorzy, generalni wykonawcy oraz media poznają swoją lokatę w branży budowlanej a inwestorzy będą mogli zyskać miarodajne informacje z rynku i wybrać najlepsze produkty do budowy/remontów swoich nieruchomości.

Czytaj więcej...

Wręczono nagrody w XXVII edycji konkursu „Polski cement w architekturze”

8 grudnia 2023 r. w Pawilonie Wystawowym Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP)w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w XXVII edycji konkursu „Polskicement w architekturze”, organizowanego przez SARP oraz Stowarzyszenie Producentów Cementu. Ocenie poddano 31 obiektów zgłoszonych do konkursu, wykonanych w technologii żelbetowej, przekazanych do użytkowania w 2022 r. Jury pod przewodnictwem arch. Marka Chrobaka, Wiceprezesa SARP, nominowało do finału 15 obiektów, a nagrodzono 5 z nich.

Czytaj więcej...

XX Jubileuszowa Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Materiały i Technologie Energooszczędne – Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym”

8 – 10 listopada 2023 r. odbyła się w Częstochowie XX Jubileuszowa Międzynarodowa Konferencja Naukowo- Techniczna „Materiały i Technologie Energooszczędne – Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym”, zorganizowana przez Katedrę Inżynierii Procesów Budowlanych Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej, pod patronatem JM Rektora Politechniki Częstochowskiej prof. dr. hab. inż. Norberta Sczygioła oraz Komisji Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami PAN Oddział Katowice, a także pod patronatem medialnym wielu czasopism, wtymm.in. miesięcznika Materiały Budowlane.

Czytaj więcej...