logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Branża budowlana stawia na bezpieczeństwo - 149 betonomieszarek i 53 pompy do betonu z certyfikacją

Flota betonomieszarek w Polsce to ponad 3100 aut. Każdego dnia przejeżdżają one średnio ponad pół miliona kilometrów z tego 70 % w obszarze aglomeracji miejskich. Standardy transportu betonu towarowego mają wpływ na bezpieczeństwo pracowników, komfort życia mieszkańców miast i kwestie ekologiczne. Skala produkcji betonu sprawia, że bezpieczeństwo jego transportu to priorytet. We wrześniu br. podsumowano II Edycję Kampanii „Dobry Transport” organizowanej przez Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce ( SPBT) i Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie.

Czytaj więcej...

XI konferencja DNI BETONU 2021

Prawie 800 uczestników zgłosiło się na XI konferencję Dni Betonu 2021. Po przerwie wymuszonej pandemią COVID-19, konferencja powraca i odbędzie się 11-13 października 2021 r. w Hotelu Gołębiewski w Wiśle. 

Czytaj więcej...

Wrocławskie Dni Mostowe

25 – 26 listopada br. odbędą się w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej Wrocławskie Dni Mostowe zorganizowane przez: Katedrę Dróg, Mostów, Kolei i Lotnisk Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej; Polish Group of the International Association for Bridges and Structural Engineering; Dolnośląską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa oraz Związek Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej.

Czytaj więcej...

Dni Dewelopera 2021

Dni Dewelopera, które odbędą się 23 września br. pod hasłem „Miasto: redefinicja”, to panele i debaty z udziałem najważniejszych przedstawicieli branży deweloperskiej, a także światowej sławy ekspertów. Gośćmi specjalnymi tegorocznej, IX edycji będą m.in. urbanista Charles Montgomery, ekonomista PKO BP Piotr Bujak, ekonomista prof. dr hab. Witold M. Orłowski oraz planista dr Maciej Zathey.

Czytaj więcej...

Rekordowy wzrost cen drewna w Polsce

Organizacje branżowe, m.in. Związek Polskie Okna i Drzwi (POiD), Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego (PIGPD), Polskie Stowarzyszenie Dekarzy (PSD) i Polski Komitet Narodowy EPAL oraz przedsiębiorcy biją na alarm z powodu wzrostu cen surowca drzewnego, który jest obecnie najdroższy w historii. Apelują też o przyjęcie zasad sprzedaży drewna, które pozwolą na ograniczenie jego eksportu.

Czytaj więcej...

Bardzo udana VII Międzynarodowa Konferencja ETICS

9 i 10 września 2021 r. w Ożarowie Mazowieckim odbyła się VII Międzynarodowa Konferencja ETICS, największe, krajowe spotkanie branży ociepleniowej, organizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń. Na forum spotkało się 136 osób z Polski oraz innych, europejskich krajów, wśród nich przedstawiciele producentów ETICS, dostawców surowców, ośrodków naukowo-badawczych, stowarzyszeń branżowych oraz prasy.

Czytaj więcej...