logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr inż. arch. Przemysław Deryło, RECTOR Polska Sp. z o.o.

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Prefabrykacja betonowa rozwinęła się w wielu obszarach budownictwa. Elementy betonowe dostarczane na budowę mogą być już kompletną konstrukcją, np. elementy małej architektury, lub stanowić element zespolony, czyli wymagający połączenia z betonem układanym na budowie. Każdy prefabrykat wpływa na skrócenie procesu inwestycyjnego. W jakich typach budynków znajdują zastosowanie betonowe belki sprężone stosowane w systemach stropowych Rectobeton i Rectolight oraz jakie cechy produktu odgrywają największą rolę, najłatwiej zobaczyć na przykładach przedstawionych w artykule.   

 Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 02/2023, strona 65-66 (spis treści >>)