logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Z radością informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z  21 grudnia 2021 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymuje 100 pkt.

prof. dr hab. inż. Mirosław Kosiorek, Szkoła Główna Służby Pożarniczej; Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa iOchrony Ludności

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ocena nośności i odporności ogniowej konstrukcji w warunkach pożaru, pomimo pewnych niedoskonałości, jest najbardziej zdyscyplinowaną i poddaną rygorom projektowym częścią inżynierii bezpieczeństwa pożarowego. Projektowanie konstrukcji na warunki pożarowe – podobnie jak w warunkach normalnych – odbywa się wg metody półprobabilistycznej. Uwzględnia się możliwość szybszego dotarcia do pożaru i jego tłumienie wynikające z zainstalowanych środków technicznych.

 

 

Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 07/2021, strona 10-11 (spis treści >>)