logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Z radością informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z  21 grudnia 2021 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymuje 100 pkt.

Dni Dewelopera 2021, które odbyły się 23 września br. w hotelu The Bridge we Wrocławiu, przyciągnęły przedstawicieli branży deweloperskiej, podmiotów z nią współpracujących, jednostek samorządowych, ekspertów i analityków oraz mediów branżowych. Była to już dziewiąta edycja tej konferencji. Uczestniczyło w niej niemal 400 osób, natomiast profesjonalnie zrealizowana transmisja została obejrzana blisko 1000 razy – nie tylko w Polsce, ale też w Hiszpanii i Szwajcarii.

Konferencja Dni Dewelopera, której organizatorem jest Polski Związek Firm Deweloperskich, to jedno z największych wydarzeń branżowych. W tym roku Dni Dewelopera zaszczycili swoją obecnością wybitni eksperci, m.in. Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego; Jakub Mazur – Wiceprezydent Wrocławia; Bartosz Guss – Wiceprezydent Poznania oraz Andreas Beulich – Dyrektor Biura Europejskiego BFW, Dyrektor Biura Regionalnego Niemieckiego Związku Nieruchomości i Inwestycji Mieszkaniowych.

Obrady otworzyli: Natalia Sawicka – Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Angel Poland Group oraz Tomasz Stoga – Prezes w Profit Development S.A. i zaprosili na panel „Miasto: redefinicja”, w której wystąpił Charles Montgomery, światowej sławy ekspert w dziedzinie współczesnej urbanistyki, autor bestsellera „Miasto szczęśliwe”. Prelekcja na temat planowania przestrzeni, zmian, jakie zachodzą w tkance miejskiej; zmian w projektowaniu na polskim rynku, nowych trendów i zmian światowych, stworzyła wyjątkową platformę dialogu.

W kolejnym panelu konferencji omówiono „Inwestycje deweloperskie a przyszłość polskich miast”, w tym rolę współpracy samorządów z deweloperami. Punktem wyjścia do dyskusji był raport JLL zaprezentowany przez Pawła Sztejtera, dotyczący roli, jaką odgrywają deweloperzy w gospodarce. Komentarz do raportu przedstawił profesor Witold Orłowski.

Ostatni panel, w którym udział wzięli Edward Laufer, Marek Niechciał, Piotr Bujak, Jacek Furga, Iwona Załuska, Joanna Sebzda-Załuska oraz prof. Jacek Łaszek, pozwolił przyjrzeć się czynnikom, które kształtują ceny nieruchomości oraz zastanowić się, jakie wyzwania niesie to za sobą dla deweloperów.

Podczas paneli odbywały się jednocześnie debaty „Zdefiniuj sprzedaż”, „Zdefiniuj technologię”, „Zdefiniuj przestrzeń” i „Zdefiniuj wiedzę”, podczas których dyskutowano m.in. o tym, kto ponosi odpowiedzialność na kształtowanie tkanki miejskiej oraz jakie nowe wyzwania stoją przed deweloperami w kontekście przepisów prawa. Oprócz wielu ciekawych prelekcji, uczestnikom umożliwiono wzięcie udziału w warsztatach, których gościem głównym był Charles Montgomery, autor książki „Miasto szczęśliwe”, a organizatorem Otodom. Dyskusja była kolejną odsłoną projektu „Szczęśliwy Dom”.

Gospodarzem konferencji Dni Dewelopera 2021 był Oddział Wrocławski Polskiego Związku Firm Deweloperskich, głównym sponsorem portal obido, a partnerami wydarzenia: Fortum; Otodom; Archicom; MyTower; ParkCash; mBank; Alior Bank; Upper Finance Group; Aereco oraz Schindler. Wśród partnerów medialnych znalazł się miesięcznik „Materiały Budowlane”.