logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

10 grudnia 2019 r. na uroczystej Gali w Warszawskim Domu Technika NOT zostaną wręczone Laury i wyróżnienia nagrodzonym w IX edycji Konkursu im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne „Laur Innowacyjności 2019”.

Celem Konkursu „Laur Innowacyjności”, organizowanego przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, jest promocja innowacyjnych produktów, technologii i usług, a także innych rozwiązań mających innowacyjny charakter. Jego ideą jest przekonanie, że kluczem do rozwoju polskiej gospodarki jest rozwój innowacyjności w naszym kraju, promowanie produktów innowacyjnych i ich twórców oraz pomoc w przyspieszeniu aplikacji innowacyjnych rozwiązań, tak potrzebnych naszemu krajowi.

Obradująca na początku listopada br. kapituła wyłoniła tegorocznych zdobywców "Laurów Innowacyjności 2019" i przyznała wyróżnienia w 11 kategoriach: Budownictwo i obiekty użyteczności publicznej, bezpieczeństwo i pożarnictwo; Ekologia i efektywność energetyczna; Energetyka i elektrotechnika; Górnictwo i hutnictwo; Informatyka i oprogramowanie; Mechanika, maszyny i urządzenia; Technika medyczna, przemysł farmaceutyczny i chemia; Przemysł spożywczy, gastronomia, rolnictwo, ogrodnictwo i obróbka drewna; Technika wojskowa; Logistyka, transport i komunikacja; Usługi i inne rozwiązania innowacje o charakterze społeczno–gospodarczym.

Mecenasem Konkursu jest KGHM Polska Miedź S.A.

Janusz M. Kowalski
specjalista ds. PR FSNT-NOT