logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

ETCC2020 - European Technical Coatings Congress odbędzie się w dniach od 2 do 4 września 2020 w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Tematyka kongresu będzie dotyczyła najnowszych osiągnięć naukowych i technicznych w zakresie farb i lakierów, klejów i materiałów budowlanych.

ETCC - European Technical Coatings Congress należy do najbardziej prestiżowych i najważniejszych wydarzeń. Jest platformą spotkań przemysłu z naukowcami z instytutów i uczelni. Doskonałą okazją do nawiązania współpracy międzynarodowej, zdobycia unikalnej wiedzy dotyczącej najnowszych osiągnięć w zakresie surowców, produktów, urządzeń, badań rozwojowych oraz testowania.

ETCC2020 - European Technical Coatings Congress (www.etcc2020.org) odbędzie się w dniach 2 - 4 września 2020 r. w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wydarzenie organizowane jest już od 70. lat w różnych krajach europejskich i w przyszłym roku po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. Celem kongresu jest prezentacja najnowszych osiągnięć naukowych i technicznych w zakresie farb i lakierów, klejów i materiałów budowlanych.

Tematyka referatów i posterów będzie obejmować w szczególności:
• Najnowsze osiągnięcia naukowe techniczne w dziedzinie farb i lakierów, klejów i materiałów budowlanych, 
• Stosowanie polimerów oraz pozostałych surowców i materiałów,
• Materiały do ochrony antykorozyjnej, 
• Prawodawstwo dotyczące produktów i procesów, 
• Kompozycje chemiczne produktów i ich własności, 
• Zagadnienia bezpieczeństwa i ochrony środowiska, 
• Postęp w technologii oraz produkcji, 
• Urządzenia i instalacje produkcyjne, 
• Metody i urządzenia do aplikacji, 
• Badania i pomiary, systemy jakościowe,
• Degradacja termiczna i atmosferyczna powłok lakierowych.  

Organizatorami kongresu ETCC2020 są: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego SITPChem oraz Europejska Federacja FATIPEC - Federation of Associations of Technicians for Industry of Paints in European Countries. Zaangażowanie w kongresie specjalistów z całego świata ułatwia fakt przejęcia obecnie przez FATIPEC kierownictwa w Globalnej Federacji CSI – Coatings Societies International.

W trakcie trzech dni kongresu prowadzone będą wykłady plenarne oraz równoległe 3-4 sesje tematyczne, sesja posterowa, wystawy. Kongresowi towarzyszy także Sesja „Summer School” - z wykładami dedykowanymi studentom i młodym naukowcom. Prelegentami kongresu będą przedstawiciele największych firm z branży, instytutów i uczelni z całego świata. 

Organizatorzy zapraszają do zgłaszania abstraktów referatów lub posterów oraz rejestracji udziału w ETCC2020. Szczegóły dostępne są na stronie kongresu: www.etcc2020.org/en/congress/application-docs

Wszystkie referaty prezentowane podczas kongresu będą oceniane wg ustalonych kryteriów, w tym: nowość naukowo-techniczna, możliwość zastosowania nowego opracowania, sposób prezentacji. Federacja FATIPEC przyzna nagrody (po 1000 Euro) za najlepsze referaty w następujących kategoriach: najlepszy referat kongresu, najlepszy referat prezentowany przez młodych naukowców (wiek do 35 lat), najlepszy referat o tematyce ekologicznej oraz inne wyróżnienia przyznawane przez organizatorów. Warto wiedzieć, że FATIPEC pokrywa pełne koszty uczestnictwa w Kongresie dla jednego młodego naukowca z każdego kraju członkowskiego.

Kontakt z organizatorami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Źródło: ETCC020

dodatkowe informacje

26.11.2019 r.