logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

W dniach 8-10 listopada 2018 r. w Lipsku odbędzie się 13. edycja Europejskich Targów Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Renowacji Starych Budowli denkmal. Organizowane w cyklu dwuletnim targi denkmal skierowane są do architektów, przedstawicieli samorządów oraz restauratorów i konserwatorów, a także inwestorów oraz firm wykonawczych. Wydarzeniu patronuje UNESCO.

W tegorocznej edycji targów denkmal udział weźmie ponad 400 wystawców z całego świata. Odwiedzający będą mieli okazję do zapoznania się ze wszystkimi aspektami ochrony i restauracji zabytków - począwszy od oferty dotyczącej materiałów budowlanych, poprzez najwyższej jakości produkty, aż po związane z branżą usługi. Swoją ofertę zaprezentują przedstawiciele światowych marek, zakłady rzemieślnicze, restauratorzy, a także renomowane instytucje i organizacje branżowe.

Wśród wystawców zaprezentują się m.in. takie firmy jak: CAPAROL, CLAYTEC, eschke seidenmanufaktur, Glashütte Lamberts, Golem-Kunst und Baukeramik, HARLINGER AARDEWERK & TEGELFABRIEK, die Holzmanufaktur Rottweil, Keimfarben, Kremer Pigmente, Liebscher Blattgold, Noris Blattgold, Remmers czy Zement und Kalkwerke Otterbein. Z polskich firm udział w targach potwierdziła Fabryka Ceramiki Budowlanej Sp. z o.o. oferująca ceramiczne akcesoria dachowe, ogrodzeniowe i na indywidualne zamówienie, a także usługi odtwarzania elementów ceramiki dachowej oraz Pracownia Sztukatorska „KANON-ART” Piotr Szymkowiak oferująca m.in. usługi renowacji elewacji obiektów zabytkowych, sztukaterii wewnętrznej, detali architektonicznych czy rzeźb.

W tym roku już po raz szósty targom towarzyszyć będzie Międzynarodowa Giełda Kooperacji CONTACT, organizowana w ramach europejskiej sieci „enterprise europe network” przez Izbę Rzemiosła w Lipsku oraz Leipziger Messe GmbH. W jej ostatniej edycji w 2016 r. udział wzięło 58 przedsiębiorstw i instytucji z Polski, Czech, Holandii, Austrii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Rosji, Szwecji, Francji i Niemiec. Udział w giełdzie można zgłosić on-line do 28 września br. za pośrednictwem formularza profilu firmy znajdującego się na: www.hwk-leipzig.de/contact-denkmal. Dla polskich uczestników, zarówno wystawców, jak i odwiedzających udział w giełdzie jest bezpłatny.

Polskie firmy i instytucje zainteresowane promocją na europejskim rynku oraz nawiązaniem nowych kontaktów handlowych i kooperacyjnych mają możliwość wzięcia udziału w targach denkmal jako wystawca. Formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie: www.denkmal-leipzig.com.

Kontakt:
Targi Lipskie Polska Sp. z o.o.
tel. 22 414 44 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.targilipskie.pl

Źródło i zdjęcia: Targi Lipskie Polska Sp. z o.o.

09.07.2018 r.