logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

W dniach 27-28.04.2017 r. w Kołobrzegu odbędzie się międzynarodowa konferencja „Możliwość poprawy efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach i gminach. Fundusze mechanizmu norweskiego w ramach EOG na rzecz wspierania energetyki rozproszonej”. Wydarzenie organizowane jest przez firmę Sea Development - koordynatora Bałtyckiego Klastra sEaNERGIA, promotora projektu Baltic Go Green.

Międzynarodowa konferencja „Możliwość poprawy efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach i gminach. Fundusze mechanizmu norweskiego w ramach EOG na rzecz wspierania energetyki rozproszonej”, organizowana przez Sea Development Sp. z o.o. - koordynatora Bałtyckiego Klastra sEaNERGIA, promotora projektu „Baltic Go Green”, kierowana jest do jednostek samorządu terytorialnego, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), środowisk naukowych oraz organizacji pozarządowych w Polsce, Norwegii i krajach UE. Jej celem jest upowszechnianie rozwiązań innowacyjnych w obszarze poprawy efektywności energetycznej i wspierania rozwoju energetyki rozproszonej.

Możliwość promocji oraz wdrożenia nowoczesnych i innowacyjnych technologii, w tym min. kogeneracji, trigeneracji i poligene­ra­cji, pozwala na optymalne wykorzystanie paliw pierwotnych i nośników energii, zarówno w małych obiektach MŚP, jak również w skali regionalnej, tj. w gospodarce energetycznej gmin i regionów, w tym w szczególności w promowanych aktualnie Gminnych Mikroklastrach Energii. Działania upowszechniania nowoczesnych rozwiązań naukowo-technicznych, podejmowane przez organizatora konferencji, ukierunkowane są zarówno na poprawę efektywności energety­cznej, jak również na wdrażanie odnawialnych źródeł energii, szczególnie w systemach tzw. energetyki rozproszonej.

Konferencja jest współfinansowana ze środków Mechanizmu Norweskiego EOG i jest bezpłatna dla uczestników. Odbędzie się 27-28.04.2017 r. w Kołobrzegu, w hotelu Baltic Plaza mediSPA&fit.

Patronem wydarzenia jest Ambasada Norwegii oraz Innovation Norway. Honorowy patronat nad konferencją sprawują: Ministerstwo Energii, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego i Starosta Kołobrzeski. Natomiast miesięcznik "Materiały Budowlane" patronem medialnym.

Szczegółowy program oraz formularz zgłoszenia: baltic.balticgogreen.com

Źródło: Sea Development Sp. z o.o.

06.04.2017 r.