logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr inż. Marek Maciążek, Master Builders Solutions Polska Sp. z o.o.

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Hydroizolacja obiektów budowlanych to zabezpieczanie budynków przed wilgocią i wodą. Obejmuje stosowanie specjalnych materiałów lub powłok, które zapobiegają przedostawaniu się wody do struktury budynku, chroniąc go przed uszkodzeniami spowodowanymi wilgocią. Termin wodoszczelność był kojarzony przede wszystkim z budownictwem hydrotechnicznym, ale znajduje też zastosowanie w konstrukcjach narażonych na działanie wód gruntowych, takich jak podziemne części budynków, piwnice, garaże, przejścia podziemne, tunele oraz zbiorniki wodne. 


 Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 3/2024, strona 73-74 (spis treści >>)