logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Przemysław Kaprzyk, Consolis Polska Sp. z o.o.

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ), zrównoważony rozwój, dekarbonizacja, ślad węglowy – to zagadnienia obecnie najczęściej omawiane na konferencjach, sympozjach i wydarzeniach związanych z budownictwem i technologią betonu. Beton, powodzie, jest najczęściej stosowanym materiałem na świecie. Szacuje się, że cement odpowiada za 5% światowej emisji CO2. Optymalizując skład mieszanki betonowej, największą redukcję osiągniemy, zmniejszając ilość cementu lub zmieniając go. 

 Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 11/2023, strona 71-72 (spis treści >>)