logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr inż. Przemysław Lemann1, MC-Bauchemie sp. z o.o.

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Beton ze zbrojeniem strukturalnym należy do grupy betonów, które cechują się specjalnymi właściwościami. W porównaniu z betonem zwykłym, beton FRC ma większą odporność na powstawanie rys i pękanie oraz na uderzenia (tzw. udarność), a także większą wytrzymałość na rozciąganie i na ścinanie. Zbrojenie rozproszone stosuje się praktycznie od lat siedemdziesiątych XIX wieku, obecnie głównie w betonach niezbrojonych oraz zbrojonych prętami stalowymi, torkretach i w prefabrykacji. 

  

 Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 07/2023, strona 51-52 (spis treści >>)