logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr inż. Andrzej Koton, PEIKKO Polska Sp. z o.o.
dr inż. Grzegorz Adamczewski, Politechnika Warszawska, Wydział Inżynierii Lądowej
prof. dr hab. inż. Piotr Woyciechowski, Politechnika Warszawska, Wydział Inżynierii Lądowej

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

Realizacja obiektów budowlanych w technologii prefabrykacji uległa w ostatnich latach znacznemu upowszechnieniu dzięki korzyściom, jakie można uzyskać, stosując tę technologię [1]. Pomimo licznych zalet, w celu zapewnienia konkurencyjności współczesnej prefabrykacji na rynku budowlanym konieczne jest wyeliminowanie najsłabszych stron tradycyjnej prefabrykacji przez stosowanie nowoczesnych, trwałych złączy, a także elastycznych systemów uwzględniających wymagania estetyczne inwestorów i użytkowników. 

Literatura
[1] Adamczewski G, Woyciechowski P.: Prefabrykacja – jakość, trwałość, różnorodność, vol. Z. 1, 2014,Warszawa, Stowarzyszenie Producentów Betonów, 62 s., ISBN 978-83-941005-6-8.
[2] https://www.peikko.pl/produkty/polaczenia-slupowe-skrecane/informacje-ogolne/.
[3] https://www.peikko.pl/produkty/system-plaskich-stropow-deltabeam/informacje-ogolne/.
  

 Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 05/2023, strona 55-56 (spis treści >>)