logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z 17 lipca 2023 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułu naukowego w miesięczniku MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymują 140 pkt.

Przemysław Kaprzyk, Consolis Sp. z o.o.

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Obecnie mieszanki betonowe stosowane w prefabrykacji standardowo zawierają domieszki uplastyczniające/upłynniające, domieszki przyspieszające wiązanie lub twardnienie, w klasach ekspozycji związanych z działaniem mrozu (XF) domieszki napowietrzające. W przypadku produkcji elementów prefabrykowanych do budowy dużego obiektu sportowego, poza wymienionymi, należało zastosować domieszkę o działaniu hydrofobizującym – kwalifikowaną jako domieszka uszczelniająca (zgodnie z wymaganiami PN-EN934-2+A1:2012Domieszki do betonu, zaprawy i zaczynu – Część 2: Domieszki do betonu –Definicje, wymagania, zgodność, oznakowanie i etykietowanie). 

 

Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 05/2022, strona 38-39 (spis treści >>)