logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Z radością informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z  21 grudnia 2021 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymuje 100 pkt.

mgr inż. arch. Przemysław Deryło, RECTOR Polska Sp. z o.o.

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

2021 r. był wyjątkowy dla budownictwa. Z jednej strony liczba rozpoczętych inwestycji mocno napędzała rynek, a z drugiej producenci stawiali czoło coraz wyższym cenom surowców i nośników energii oraz zmagali się z przerwami w łańcuchu dostaw podstawowych materiałów, jak drewno, kruszywa czy też cement. Zaczęto dbać o racjonalne i efektywne wykorzystywanie surowców, które dotychczas były dość tanie i dostępne w każdej ilości. Dużo uwagi optymalizacji procesu produkcji poświęca się w zakładach prefabrykacji betonowej, do których należą m.in. fabryki RECTOR specjalizujące się w produkcji belek, podciągów oraz nadproży sprężonych.

 

 

Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 02/2022, strona 36-37 (spis treści >>)