logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr inż. Dawid Nitecki, Pekabex S.A.
dr inż. Mateusz Surma, Pekabex S.A.
mgr Ligia Szulc, Pekabex S.A.

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Dzięki rozwojowi procesów automatyzacji w budownictwie, betony architektoniczne mogą być wykorzystywane seryjnie w wielkowymiarowych elementach konstrukcyjnych. Ściany warstwowe, okładziny elewacyjne, balkony, konstrukcje szkieletowe (belki i słupy) i inne elementy z barwionego betonu, fakturowane w specjalnie zaprojektowanych matrycach i szalunkach, z możliwością wyeksponowania kruszywa (także różnokolorowego) w procesie płukania, czy z powierzchniami gładkimi o zamkniętej strukturze lub z efektem fotobetonu, to produkty coraz bardziej poszukiwane na rynku. 

Literatura
[1] Deutscher Beton- und Bautechnik-Verein E. V., Sichtbeton Exposed Concrete, 2015.
[2] Kuniczuk Krzysztof. 2008. Beton architektoniczny – uwagi praktyczne.KonferencjaDniBetonu, SPC.
[3] Lelusz Małgorzata, Natasza Organek. 2018. „Beton architektoniczny we współczesnej prefabrykacji betonowej”. Przegląd Budowlany (1): 41 – 47.
[4] PN-EN 206-1 Beton. Część 1:Wymagania, właściwości, produkcja i zgodność.

 

 

Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 09/2021, strona 77-78 (spis treści >>)