logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr inż. arch. Tomasz, Malkowski Xella Polska sp. z o.o.

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wchodzimy w okres, kiedy budownictwo mocno przyspiesza. Dynamiczne zmiany wymusza szybko ewoluujący rynek, zwłaszcza pracy. Z roku na rok rosną koszty robocizny, a przy tym coraz trudniej pozyskać fachowców. Zbliżamy się do unijnej średniej, gdzie praca stanowi aż 70% kosztów inwestycji, a materiały tylko 30%. Jak więc przyspieszyć prace na budowie oraz zwiększyć efektywność procesu projektowego? Jak realizować inwestycje bez opóźnień przy obecnej sytuacji na rynku i braku wykwalifikowanych pracowników? 

 

 

Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 10/2020, strona 8 (spis treści >>)