logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

DACHY - teoria i praktyka

mgr inż. Krzysztof Patoka, Rzeczoznawca Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

W poprzednim numerze miesięcznika „Materiały Budowlane” opisałem podstawowe zasady układania pokryć z kamieni łupkowych [1]. Jako jedną z zalet tego pokrycia wymieniłem możliwość wykonywania wszelkich połączeń ścian lukarn lub kominów oraz sąsiadujących połaci (w koszach i narożach) w wersjach „miękkich”, polegających na przejściu z jednej płaszczyzny pokrycia w drugą bez wyraźnej granicy wymagającej użycia dodatkowych elementów (np. metalowych zlewni w koszach). 

Literatura
[1] Patoka Krzysztof. Co warto wiedzieć o pokryciach łupkowych. Materiały Budowlane. 2023; 609 (05):57 ÷ 58.
[2] Słownik Dekarski. Polskie Stowarzyszenie Dekarzy. Warszawa 2020.
  

 Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 06/2023, strona 59-61 (spis treści >>)