logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Z radością informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z  21 grudnia 2021 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymuje 100 pkt.

DACHY - teoria i praktyka

mgr inż. Krzysztof Patoka, Rzeczoznawca Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych;

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W styczniu 2020 r. ukazał się Zeszyt 3 Wytycznych Dekarskich Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy [1], poświęcony pokryciom dachówkowym. Omówiono w nim zasady układania i mocowania dachówek oraz określono dotyczące ich nazewnictwo. Na rysunkach 1 i 2 wyszczególniono nazwy
wszystkich najważniejszych części pojedynczych dachówek ceramicznych. Dachówki betonowe mają takie same nazwy analogicznych elementów. Dzięki bogatym ilustracjom można się również zapoznać z charakterystycznymi cechami różnych typów dachówek, dostępnych na rynku.Wśród nich są m.in. dachówki przesuwne.

Zobacz więcej >>

Materiały Budowlane 5/2020, strona 53-55 (spis treści >>)