logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z 17 lipca 2023 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułu naukowego w miesięczniku MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymują 140 pkt.

mgr inż. Tadeusz Cisek, PROTECT Tadeusz Cisek iWspólnicy; rzeczoznawca ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych;

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jest to pierwszy z cyklu artykułów, mających na celu uporządkowanie zagadnień związanych z aranżacją przestrzeni w budynkach biurowych w aspekcie ochrony przeciwpożarowej, głównie warunków ewakuacji oraz wykończenia i wystroju wnętrz. Dotyczy to przede wszystkim takich zagadnień, jak klasa odporności ogniowej ścian wewnętrznych pomieszczeń i dróg ewakuacyjnych, możliwości potraktowania powierzchni komunikacyjnych jako przejścia ewakuacyjnego, klasy reakcji na ogień materiałów wykończeniowych i wystroju wnętrz.Artykuł powstał na podstawie poradnika, którego jestem współautorem, opracowanego i wydanego przez Stowarzyszenie Inżynierów Bezpieczeństwa Pożarowego.

Czytaj więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 1/2020, strona 61-63 (spis treści >>)