logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

10 czerwca 2016 r. spółka LS Tech-Homes S.A., specjalizująca się w produkcji płyt kompozytowych, otworzyła dwa nowe zakłady produkcyjne woj. pomorskim. Fabryki w Koniecwałdzie to kolejna inwestycja firmy. Wcześniej, w maju br. uruchomiony został zakład w Studzienicach w woj. śląskim.

Nowe zakłady produkcyjne LS Tech-Homes S.A. w Koniecwałdzie (woj. pomorskie) mają łącznie około 5 tys. m2 powierzchni użytkowej. Zatrudnienie znajdzie w nich 70 osób. W pierwszym zakładzie wytwarzane będą płyty kompozytowe oraz elementy produkowane w technologii pultruzji. Natomiast w drugim powstała linia do produkcji gotowych modułów 2D (ściany) i 3D (moduły przestrzenne) do wznoszenia całych budynków mieszkalnych i komercyjnych. Łączna wartość inwestycji w Koniecwałdzie i Studzienicach wyniosła około 60 mln złotych.

Obecnie LS Tech-Homes S.A. posiada już ponad 10 tys. m2 powierzchni produkcyjnej z nowoczesnymi liniami technologicznymi, umożliwiającymi realizację dużych kontraktów. Zarówno procesy technologiczne, jak i same produkty firmy przeszły w Polsce i innych krajach procedury badawcze i mają stosowne aprobaty techniczne i certyfikaty.

- Spółka posiadając już otwarte zakłady na południu (Czechowice-Dziedzice i Studzienice) oraz na północy Polski (zakłady w Koniecwałdzie) jest infrastrukturalnie powiązana z wieloma regionami Europy i świata – mówi Leszek Surowiec, prezes zarządu LS Tech-Homes S.A. (na zdjęciu po prawej). Wybór lokalizacji pod nowe zakłady LS Tech-Homes wpisuje się w związku z tym w długofalowe plany firmy. Zakładają one sprzedaż zarówno na rynkach europejskich, jak i obu Ameryk, krajów afrykańskich czy na Bliskim Wschodzie. W Europie już niedługo będzie to znacznie prostsze. Od 1 stycznia 2021 r. zgodnie z przepisami Unii Europejskiej możliwe będzie budowanie tylko i wyłącznie niskoenergetycznych budynków. Nasze produkty wpisują się w te standardy– tłumaczy Surowiec.  

Głównym przedmiotem działalności LS Tech-Homes jest produkcja i sprzedaż ekologicznych, wytrzymałych płyt kompozytowych stosowanych w budownictwie. Mogą z nich powstawać domy jedno i wielorodzinne oraz budynki przemysłowe. Płyty LS Tech-Homes są ognioodporne, hipoalergiczne i odporne na grzyby i pleśń. Firma planuje rozwijać produkcję wyrobów w technologii pultruzji, czyli wytwarzania kształtowników na bazie żywic wzmocnionych włóknem szklanym metodą przeciągania. Wyroby wykonane w tej technologii są wykorzystywane na świecie w wielu obszarach takich jak: budownictwo, infrastruktura kolejowa i drogowa, górnictwo, czyli wszędzie tam, gdzie konstrukcja poddana jest oddziaływaniu agresywnego środowiska.

Od czerwca 2012 r. LS Tech-Homes jest notowana na giełdzie NewConnect.  

Źródło i zdjęcia: LS Tech-Homes

15.06.2016 r.