logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Z radością informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z  21 grudnia 2021 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymuje 100 pkt.

DrutexDrutex, największy producent okien i drzwi w Europie, został w ostatnim czasie uhonorowany dwoma tytułami. Lider Rynku Stolarki 2013 to nagroda przyznana przez Centrum Analiz Branżowych za ponadprzeciętne wyniki sprzedażowe oraz wysoką jakość oferowanych okien plastikowych. Natomiast Ambasador Polskiej Gospodarki jest wyróżnieniem nadawanym przez Business Centre Club, przedsiębiorcom osiągającym sukcesy i promującym polską gospodarkę na rynkach międzynarodowych.

Drutex liderem rynku okien plastikowych

Tytuł Lidera Rynku Stolarki przyznawany jest na podstawie badań organizowanych przez Centrum Analiz Branżowych. Bierze się w nich pod uwagę przychody ze sprzedaży, rozpoznawalność marki, jakość produktów oraz profesjonalizm w zakresie obsługi handlowej klientów. Tak więc, decyzję o tym który producent zostanie liderem rynku podejmują klienci, kupując ich produkty. W tym roku tytułem Lider Rynku Stolarki 2013 w kategorii okna tworzywowe została wyróżniona firma Drutex. Nagroda została wręczona podczas Gali Stolarki Budowlanej, która miała miejsce podczas targów Warsaw Build 2013 oraz Windows & Doors 2013, odbywających się w dniach 10-12 września 2013 r. w Warszawie.

Drutex ambasadorem polskiej gospodaraki

Konkurs „Ambasador Polskiej Gospodarki” to ogólnopolskie niekomercyjne przedsięwzięcie Business Centre Club (BCC), którego zadaniem jest m.in.: wyróżnianie oraz promocja przedsiębiorców osiągających sukcesy na rynkach międzynarodowych, propagowanie dobrych praktyk biznesowych w kontaktach zagranicznych czy nagrodzenie wysokiej jakości współpracy przedsiębiorców z przedstawicielami polskich instytucji odpowiedzialnych za promocję Polski, polskiej gospodarki, kultury i inicjatyw społecznych. Ambasador polskiej gospodarki buduje dobry wizerunek polskich przedsiębiorstw, przyczynia się do rozwoju gospodarczego kraju, przyciąga inwestorów oraz buduje kapitał zaufania wobec Polski i Polaków.

Podczas tegorocznej, piątej już edycji konkursu, jury wyłoniło 71 firm z całej Polski w czterech kategoriach: Eksporter, Partner Firm Zagranicznych, Marka Europejska, Kreator Rozwiązań XXI w. Firma Drutex znalazła się w gronie wyróżnionych w kategorii: Marka Europejska. Kapituła konkursu doceniła międzynarodowe sukcesy i aspiracje firmy, jej rozpoznawalność za granicą i spójną strategię opartą na innowacjach i dynamicznym rozwoju. Dzięki konsekwentnej polityce działania na rynkach zagranicznych Drutex jest bardzo dobrze znany w Europie i kojarzony już nie tylko z Polską, ale z najlepszymi jakościowo oknami i drzwiami. Uroczysty finał konkursu „Ambasador Polskiej Gospodarki” odbył się 20 września w Warszawie. Honorowym patronem wydarzenia był Minister Spraw Zagranicznych.

Europejskie Centrum Stolarki w Bytowie

Warto przypomnieć, że Drutex buduje w Bytowie Europejskie Centrum Stolarki (na zdjęcie), dzięki któremu firma podwoi moce produkcyjne, a tym samym wielkość przychodów ze sprzedaży (w ubiegłym roku wyniosły one 438 mln zł). Od początku tego roku firma dostarczyła około 600 tys. okien na całym świecie, co czyni ją niekwestionowanym liderem w Europie.

DRUTEX - Europejskie Centrum Stolarki
Tak wyglądała hala Europejskiego Centrum Stolarki w połowie września 2013 r.

 „Drutex jest firmą stabilną, niezależną i przede wszystkim innowacyjną. Stawiamy na rozwój. Inwestujemy w moce produkcyjne, jakość produktów, sprawność działania, czego odzwierciedleniem są kolejne wzrosty wielkości sprzedaży. Należy zaznaczyć, że podczas gdy pierwsze półrocze br. to w przypadku DRUTEX-u wzrost na poziomie 9,49%, to po ośmiu miesiącach już rekordowa dynamika wynosząca 11%. Nie boimy się odważnych decyzji, nawet w okresie trudnym dla branży. Budujemy hale o powierzchni ponad 52 tys. m2. To ogromny sukces, który pozwoli nam umocnić pozycje na rynku, doskonalić produkty i uatrakcyjnić nasz obecny asortyment a przecież wciąż jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa.”- powiedział Leszek Gierszewski, prezes DRUTEX S.A.

Zdjęcie: Drutex SA

26.09.2013 r.