logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Z radością informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z  21 grudnia 2021 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymuje 100 pkt.

Firma Baumit ogłosiła rozpoczęcie kolejnej, już siódmej edycji konkursu Fasada Roku. Plebiscyt ma na celu wyłonienie i nagrodzenie najciekawszych realizacji budowlanych, na elewacji których zastosowano kompletną technologię Baumit, czyli system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem oraz program produktów renowacyjnych z wykończeniem.

Konkurs Fasada Roku 2013 dedykowany jest architektom, projektantom, biurom projektowym lub architektonicznym oraz inwestorom i wykonawcom, którzy w swojej codziennej pracy wykorzystują technologię Baumit. Do plebiscytu można zgłaszać projekty realizowane od 1 stycznia do 31 grudnia 2013 r. Ważne, by fasada zgłoszonego obiektu była w pełni ukończona – łączenie z barierkami, balustradami, tarasami, czy strefą cokołową. Zgłoszenia należy przesłać do firmy Baumit za pośrednictwem formularza online, dostępnego na www.fasadaroku.pl, najpóźniej do 31.12.2013 r. Do zgłoszenia należy dołączyć zdjęcia remontowanego obiektu - ogólny widok budynku na tle otoczenia, wszystkie detale architektoniczne oraz elementy wpływające na estetykę obiektu.

Podobnie jak w latach ubiegłych, obiekty oceniane będą przez Jury składające się z architektów oraz przedstawicieli prasy branżowej. Organizatorzy ustalili 4 kategorie konkursowe, każdy obiekt może zostać zgłoszony tylko w jednej kategorii:
- Nowy budynek (budynki użyteczności publicznej, domy mieszkalne oraz budynki przemysłowe),
- Budynek po rekonstrukcji i adaptacji (budynki użyteczności publicznej, domy mieszkalne oraz budynki przemysłowe),
- Budynek z wielkiej płyty (budynki użyteczności publicznej, domy mieszkalne oraz budynki przemysłowe),
- Budynek po renowacji (budynki historyczne, zabytki z historyczną substancją budowlaną).

Zwycięska Fasada Roku 2013 w danej kategorii konkursowej otrzyma nagrodę główną w wysokości 10 tys. zł, przewidziane są ponadto wyróżnienia dla obiektu lub obiektów budowlanych, które są wyjątkowe pod względem innowacyjnych rozwiązań technologicznych, sposobu realizacji lub wizerunku architektonicznego. Nagrodzone obiekty wezmą udział w międzynarodowym Konkursie Baumit Life Challenge, który odbędzie się w 2014 r.
Dodatkowe wyróżnienie uzyska realizacja, która otrzyma największą liczbę głosów od Internautów. Głosowanie online na najciekawszą Fasadę Roku 2013 zaplanowano w terminie od 1 października 2013 r. do 31 stycznia 2014. Internauta, którego wytypowane obiekty, w trzech kategoriach, pokryją się z decyzją konkursowego Jury, otrzyma nagrodę rzeczową z limitowanej kolekcji Baumit.

www.fasadaroku.pl, www.baumit.com