logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Z radością informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z  21 grudnia 2021 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymuje 100 pkt.

II Ogólnopolski Piknik Montażowy będzie jedną z atrakcji targów Windows&Doors Warsaw 2013, które odbędą się w dniach 10-12 września w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Wydarzenie kierowane jest do fachowców zajmujących się montażem okien, drzwi, rolet, bram oraz fasad.

II Ogólnopolski Piknik Montażowy, organizowany przez Zrzeszenie Montażystów Stolarki zaplanowano na 11 wrześni br. Podczas imprezy fachowcy-montażyści będą mieli okazję wysłuchać prelekcji z zakresu prawa budowlanego oraz wymagań unijnych, nowych technologii i ich wpływu na energooszczędność budynków, a także o najnowszych narzędziach i zasadach ich stosowania. Szczególnie ciekawie zapowiada się panel dyskusyjny poświęcony zmianom przepisów dotyczących montażu okien.

Równolegle z prelekcjami odbywać się będą pokazy montażowe, gdzie mistrzowie montażu zaprezentują techniki montażu warstwowego okien, montażu okna w ociepleniu oraz montażu okna z roletą. Pokazom towarzyszyć będą objaśnienia i konsultacje specjalistów m.in. od pian i silikonów, folii izolacyjnych i taśm rozprężnych, materiałów wykończeniowych, techniki mocowań oraz elektronarzędzi. Najlepsze technologie i materiały nagrodzone zostaną przez ekspertów Zrzeszenia dyplomami „Polecane przez Fachowców”.

Organizatorzy przygotowali ponadto specjalną "Aleję Ciepłe Okno" oraz "Aleję Ciepłe Drzwi", gdzie firmy będą mogły zaprezentować swoje najlepsze energooszczędne okna i drzwi. Natomiast w "Alei Montażu" pokazane będą najlepsze produkty służące do montażu stolarki.

II Ogólnopolski Piknik Montażowy to okazja nie tylko do podniesienia kwalifikacji zawodowych, ale też do wzajemnej wymiany doświadczeń. Sprzyjać temu będzie piknikowa kawiarenka. Każdy z uczestników otrzyma aktualne wydawnictwa branżowe, podręczniki montażowe oraz próbki materiałów przydatne w codziennej pracy.

Partnerem Pikniku Montażowego jest firma Lentewenc, organizator targów Windows&Doors, a Partnerami Zrzeszenia są również firmy: Inoutic, Aereco, ISO-Chemie oraz Drutex SA.

Szczegóły na stronie: www.montaze.info.pl


Zrzeszenie Montażystów Stolarki to ogólnopolska korporacja zawodowa gromadząca najlepszych fachowców w zakresie prac montażowych wyrobów stolarki budowlanej. Zrzeszenie organizuje szkolenia montażowe, sprawdziany umiejętności zawodowych oraz wydaje honorowe dyplomy Mistrzów Montażu.