logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Z radością informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z  21 grudnia 2021 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymuje 100 pkt.

W ostatnim czasie firma FAKRO, producent okien dachowych, otrzymała tytuł Orła Polskiej Stolarki 2012 oraz została laureatem pierwszej edycji konkursu „Pracodawca Jutra”.

FAKRO – Orłem Polskiej Stolarki 2012

Prestiżową nagrodę – Orzeł Polskiej Stolarki 2012 – firmie FAKRO przyznała Rada Programowa IV Kongresu Stolarki Polskiej, który 16 i 17 maja 2013 r. obradował w Bronisławowie koło Piotrkowa Trybunalskiego. Producenta nagrodzono w kategorii „Lider Eksportu Polskiej Myśli Technicznej”. To wyróżnienie przyznawane najlepszym eksporterom stolarki budowlanej, produkującym w Polsce, którzy przyczyniają się do promowania polskich okien, drzwi, bram, rolet oraz komponentów do ich produkcji, a przede wszystkim do eksportu polskiej myśli technicznej.

- Sukces FAKRO na rynkach zagranicznych to, oprócz najwyższej jakości, przede wszystkim zasługa innowacyjnego charakteru naszych produktów - powiedział Janusz Komurkiewicz, Dyrektor Marketingu FAKRO Polska. I dodaje, że firma od momentu powstania stawia na nowe technologie. Ma własny, nowoczesny ośrodek badawczo-rozwojowy, na potrzeby którego pracuje ponad 100 konstruktorów, autorów wielu nowatorskich rozwiązań chronionych patentami oraz ponad 100 zgłoszeń patentowych.

Orła Polskiej Stolarki 2012odebrali Dyrektor Marketingu FAKRO Polska Janusz Komurkiewicz i Dyrektor Działu Badań i Rozwoju Henryk Musiał (na zdjęciu). Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się podczas tegorocznego Kongresu Stolarki Polskiej, gdzie w roli panelisty wystąpił m.in. Ryszard Florek – Prezes Zarządu FAKRO.

FAKRO laureatem konkursu „Pracodawca Jutra”

Firma FAKRO została też laureatem konkursu „Pracodawca Jutra” zorganizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Sądeckie przedsiębiorstwo znalazło się w gronie dwunastu firm prowadzących efektywne działania na rzecz przygotowania młodych osób do wejścia na rynek pracy.
W imieniu FAKRO nagrodę odebrał szef działu szkoleń Paweł Kołbon, który podkreślił unikalny charakter współpracy firmy z uczniami szkól budowlanych i studentów uczelni politechnicznych.