logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z 17 lipca 2023 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułu naukowego w miesięczniku MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymują 140 pkt.

Siatkarki Banku BPS FAKRO Muszyna, po pasjonującym dwumeczu z Fenerbahce Stambuł, zdobyły Europejski Puchar CEV 2013. Sponsorowana przez firmę FAKRO polska drużyna klubowa wywalczyła tym samym pierwsze w historii polskiej żeńskiej siatkówki tak prestiżowe trofeum w europejskich pucharach.

Siatkarki Banku BPS FAKRO Muszyna we wspaniałym stylu sięgnęły po Europejski Puchar CEV 2013. W pięknym stylu dwukrotnie pokonały słynne zawodniczki Fenerbahce Stambuł. Pierwszy finałowy mecz, który odbył się w Muszynie oraz drugi - w Stambule zakończył się wynikiem 2:3 dla polskiej drużyny. W ten sposób sponsorowana przez firmę FAKRO polska drużyna z Muszyny wywalczyła pierwsze w historii polskiej żeńskiej siatkówki i historii swojego klubu tak prestiżowe trofeum w europejskich pucharach. 

Siatkarki BPS FAKRO Muszyna Puchar CEV

W finałach Europejskiego Pucharu CEV 2013 zawodniczki polskiej żeńskiej siatkówki zagrały po raz pierwszy od 1963 r. 50 lat temu ówczesny AZS AWF Warszawa przegrał finał w Pucharze Europy Mistrzów Krajowych. Tym bardziej więc smakuje dziś sukces Muszynianek. Szczególne powody do dumy ma firma FAKRO, która sponsoruje drużynę od 8 lat.

Fot. FAKRO