logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z 17 lipca 2023 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułu naukowego w miesięczniku MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymują 140 pkt.

Akcja 590 powodów, dla których warto kupowac polskie produktyFirma SOLBET dołączyła do projektu „590 powodów, dla których warto kupować polskie produkty”, organizowanego przez Stowarzyszenie PEMI. Akcja ma zwrócić uwagę na korzyści płynące z kupowania rodzimych produktów.

Nazwa akcji „590 powodów”, bezpośrednio nawiązuje do kodów kreskowych, którymi oznaczone są polskie produkty (numer widniejący na kodzie kreskowym każdego wyrobu stworzonego w Polsce rozpoczyna się od liczby 590). Okazuje się bowiem, że konsumenci nie tylko nie zdają sobie sprawy, z korzyści płynących z kupowania polskich wyrobów, ale często nie potrafią ich rozpoznać na półce!

Oprócz pokazania konsumentom, jak rozpoznawać polskie produkty i dlaczego warto je kupować, organizatorzy przedsięwzięcia „590 powodów” postawili sobie również za cel zachęcanie polskich producentów do tego, by w maksymalnie widoczny sposób podkreślali kraj pochodzenia produktu. W końcu konsumenci będą mogli chętniej sięgać po polskie wyroby, jeżeli te będą czytelnie oznaczone.

Firma SOLBET, jako całkowicie polska firma o blisko 60. letniej historii, dołączyła do akcji jako partner. W ten sposób daje wyraz poparcia inicjatywie i chce zwracać uwagę na wszystkie kwestie związane z kupowaniem polskich produktów i przełożeniem tego na rodzimą gospodarkę. Dodatkowo, jako lider jakości w swojej branży, chce podkreślać, że „najlepsze” często znaczy „polskie” i że wspieranie rodzimej gospodarki może iść jednocześnie w parze z inwestowaniem w jakość.

Więcej o projekcie 590 powodów na stronie: www.590powodow.pl