logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Z radością informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z  21 grudnia 2021 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymuje 100 pkt.

Drzwi PIU DesignFirma PIU Design, producent nowoczesnych wysokich drzwi z ościeżnicą ukrytą w ścianie, otworzył w Warszawie swój pierwszy showroom. Salon ma być nie tylko wizytówką firmy, ale również miejscem spotkań i pracy dla projektantów i architektów wnętrz.

Uroczyste otwarcie nowego showroomu PIU Design odbyło się 26 października 2012 r. W eleganckich wnętrzach salonu utrzymanego w kolorach bieli i czerni prezentowana jest oferta firmy, czyli wysokie i tradycyjne drzwi z ościeżnicą ukrytą w ścianie.

Drzwi PIU Design mają wysokość 220, 240, 260 oraz 206 cm; produkowane są w czterech liniach stylistycznych: High Tech, Neutro, Color i Fornir (w wykończeniu mat lub połysk). Można je pokryć fornirem, skórą, tapetą, panelami o dowolnej fakturze, sztukaterią, tynkiem strukturalnym, farbą akrylową w kolorach z palety RAL i NCS bądź zamontować lustro.

Skrzydła drzwi mają grubość 5 cm. Ich konstrukcja oparta jest na podwójnym profilu aluminiowym lub profilu drewnianym z klejonki sosnowej. Aby poprawić akustykę wnętrza na skrzydle można zamontować dodatkowy panel izolacyjny z systemem uszczelek przylgowych tłumiących dźwięki. Wszystkie elementy wyposażenia drzwi, jak samozamykacz, zawiasy regulowane w trzech płaszczyznach umożliwiające wychylenie skrzydła do 180º, uszczelka samoopadająca, ukryte są w skrzydle i ościeżnicy. Ościeżnica PIU to innowacyjny produkt wykonany - aluminium i duraluminium; może być otwierana do środka lub na zewnątrz, przy zachowaniu wizualnego efektu licowania ze ścianą.

Drzwi PIU Design

Nowy salon PIU Design (na zdjęciu) zaprojektowała architekt Zuzanna Hekkelstrand z pracowni InSpace. Ma on być nie tylko wizytówką firmy, ale również miejscem spotkań i pracy dla projektantów i architektów wnętrz oraz wszystkich miłośników designu. Oprócz drzwi marki PIU Design będzie tam można również oglądać wystawy prac różnych artystów, np. otwarcie salonu uświetnił wernisaż prac Wojciecha Cieśniewskiego „Problem ruchu” (olej na płótnie z 2009 r.) przygotowany przez Lenę Szwed-Strużyńską z Galerii Mostra.

Showroom PIU Design znajduje się w centrum Warszawy, przy ulicy Wilczej 66/68, czynny jest codziennie od godziny 13 do 18.