logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Z radością informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z  21 grudnia 2021 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymuje 100 pkt.

Dobry Wzór 2012 dla okna FakroFirma FAKRO została laureatem XIX konkursu Dobry Wzór 2012, organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Nagrodzono dachowe okno balkonowe FGH-V Galeria. Jurorzy zwrócili uwagę na innowacyjność koncepcji, wzornictwo oraz walory użytkowe okna Fakro.

Dobry Wzór = dobre wzornictwo

Dobry Wzór to jedyny, niezależny przegląd rynku wzorniczego w kraj, organizowany od 1993 roku przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Do konkursu zapraszani są producenci, dystrybutorzy, firmy usługowe oraz studia projektowe, których oferta została zarekomendowana przez ekspertów Instytutu jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa. Nagrody główne są przyznawane w czterech kategoriach: strefa domu, strafa pracy, stefa publiczna oraz strefa usług. W tym roku do konkursu Dobry Wzór zgłoszono 187 produktów i usług, z czego do finału przeszło 91.

Fakro okno balkonowe GaleriaDachowe okno balkonowe Galeria

W XIX edycji konkursu Dobry Wzór 2012, główna nagroda w kategorii sfera domu przypadła firmie Fakro, za dachowe okno balkonowe FGH-V Galeria. Jurorzy zwrócili przede wszystkim uwagę na innowacyjność koncepcji składanego balkonu na skośnej powierzchni dachu. Okno Galeria umożliwia bowiem maksymalne wykorzystanie przestrzeni na poddaszu. Podkreślono też wzornictwo i estetykę wyrobu. Jak powiedział Henryk Musiał, Dyrektor do spraw Badań i Rozwoju Fakro, cieszy go, że specjaliści docenili pracę działu badań i rozwoju firmy, dzięki której powstał tak znakomity produkt - nowoczesny, praktyczny i funkcjonalny.

Nagrodzone produkty, wśród nich balkonowe okno Fakro, można oglądać do 9 grudnia 2012 r. na wystawie w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie przy ulicy Świętojerska 5/7.