logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Z radością informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z  21 grudnia 2021 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymuje 100 pkt.

Baumit fabryka na UkrainieWe wrześniu 2012 firma Baumit otworzyła pierwszy zakład produkcyjny na Ukrainie. W fabryce produkowane będą tynki ręczne i maszynowe wewnętrzne i zewnętrzne oraz jastrychy, klej do płytek ceramicznych, zaprawy klejowe oraz tynki mineralne.

Baumit na Ukrainie

10 września 2012, w miejscowości Browary k. Kijowa, otwarto pierwszy zakład produkcji mieszanek suchych firmy Baumit na Ukrainie (na zdjęciu). W imprezie uczestniczyło 350 gości. Należący do Schmid Industrie Holding ukraiński oddział Baumit zainwestował w budowę 10 mln Euro. W fabryce produkowane będą tynki ręczne i tynki maszynowe wewnętrzne oraz zewnętrzne, jastrychy, klej do płytek, zaprawy klejowe, szpachle, a także mineralne tynki szlachetne. Zdolność produkcyjna  szacowana jest na 120 000 ton rocznie.

Obecnie Baumit zatrudnia na Ukrainie 54 pracowników. Jak na razie, pod względem logistycznym, fabryka jest w stanie obsługiwać obwód kijowski. Jednak, jak powiedział Robert Schmid, prezes Baumit Beteiligungen GmbH, celem firmy jest zapewnienie dostępności produktów Baumit na terenie całego kraju. W związku z tym, już w 2014 r. w nowej fabryce planowane jest uruchomienie produkcji mokrej.