logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Z radością informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z  21 grudnia 2021 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymuje 100 pkt.

Teatr Szekspirowski w Gdańsku RizziGościem specjalnym targów BUDMA 2013 będzie Renato Rizzi, jeden z najwybitniejszych i najbardziej niekonwencjonalnych współczesnych architektów. Podczas towarzyszącego targom Forum Architektury, włoski architekt poprowadzi wykład „Thought and Shape: Form of Architecture”.

Renato Rizzi na Budmie 2013
Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA 2013 (29 stycznia – 1 lutego 2013 r.) odbędą się pod hasłem „Budownictwo przyszłości: Inteligentna Architektura”. W ramach targów odbędzie się Forum Architektury, z szeregiem wystaw i konferencji, m.in. Strada di Architectura 2.0 – specjalna ścieżka zwiedzania zarówno dla architektów, jak i projektantów. Patronat merytoryczny nad Forum objęła Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (IARP), która do uczestnictwa w wydarzeniu zaprosiła włoskiego architekta Renato Rizzi – autora kontrowersyjnego projektu Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku (na zdjęciu). Rizzi podczas drugiego dnia targów (30 stycznia 2013 roku) poprowadzi otwarty wykład „Thought and Shape: Form of Architecture”.

Teatr Szekspirowski w Gdańsku
Obecność Pana Renato Rizzi na targach BUDMA 2013 to jeden z elementów promocji jego książki opisującej kulisy powstania projektu Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku. Książka pojawi się w sprzedaży na początku przyszłego roku i dostępna będzie w dwóch wersjach językowych: angielskiej oraz włoskiej. Prelekcji będzie również towarzyszyć mini-wystawa poświęcona powstaniu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego „Teatr Dwóch Czasów”. Obiekt, w zależności od rozmieszczenia trzech scen i widowni, które nie będą miały stałego miejsca, będzie mógł pomieścić ok. 400-500 osób. Budynek będzie mieć unikalną konstrukcję - otwierany dach nawiązywać ma do spektakli wystawianych w czasach elżbietańskich na nie zadaszonych scenach.

Teatr Szekspirowski w Gdańsku Rizzi