logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Julia Przeworska, Kancelaria Radców Prawnych Licht & Przeworska s.c.

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Zgodnie z danymi Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego i Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych z końca października 2023 r. w Polsce było zarejestrowanych łącznie 52 327 osobowych i użytkowych samochodów całkowicie elektrycznych (BEV).Przez dziesięć miesięcy 2023 r. ich liczba zwiększyła się o 18 912 sztuk, tj. o 55% w porównaniu z analogicznym okresem 2022 r. W konsekwencji coraz więcej właścicieli i zarządców nieruchomości interesuje się dostępnymi technologiami dotyczącymi elektromobilności, którą można zdefiniować jako ogół zagadnień dotyczących stosowania i użytkowania pojazdów z napędem elektrycznym. Pojęcie to odnosi się do technicznych i eksploatacyjnych aspektów pojazdów elektrycznych, technologii oraz infrastruktury ładowania. 

Materiały Budowlane 1/2024, strona 83-84 (spis treści >>)