logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Z radością informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z  21 grudnia 2021 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymuje 100 pkt.

mgr inż. arch. Norbert Lewko, BIMALLY

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Obecnie digitalizacja wpływa na wszystkie dziedziny ludzkiej aktywności. Nie omija także budownictwa, które w coraz większym stopniu korzysta z najnowszych technologii. Nie jest to może gwałtowane tsunami zmian, lecz raczej spokojne wkraczanie cyfryzacji na obszary, które były zarezerwowane dla monotonnej, fizycznej pracy ludzkiej. Oczywiście technologie służą przede wszystkim zwiększaniu efektywności, co jest niejako wymuszane przez coraz większe koszty pracy i materiałów budowlanych. Efektywność jest kluczowa w przypadku każdej nowej technologii, która aby przebić się do mainstreamu, musi zaoferować faktyczną użyteczność. 

 

Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 09/2022, strona 24-26 (spis treści >>)