logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr inż. Andrzej Kruczek, GEO-Instruments Polska;

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dynamiczny rozwój infrastruktury miejskiej to duże wyzwanie nie tylko dla obecnych i przyszłych włodarzy tych terenów, ale także, a może przede wszystkim, dla obecnych i przyszłych inżynierów budownictwa. Tereny przeznaczone pod inwestycje są i będą w przyszłości coraz bardziej wymagające pod względem warunków geotechnicznych, ale i zastanych terenów przylegających do inwestycji. Budujemy coraz głębiej i wyżej, na terenach, które jeszcze kilka lat temu byłyby uznane za zbyt wymagające. Trudności techniczne napędzają rozwój technologii, a jak powszechnie wiadomo, potrzeba jest matką wszystkich wynalazków.

Czytaj więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 2/2020, strona 20 (spis treści >>)