logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Badania przeprowadzone na około 2 tys. firm wykonawczych dowiodły, że Rockwool jest niekwestionowanym liderem na rynku materiałów izolacyjnych w kategorii wełny mineralnej i skalnej. Wynika to przede wszystkim z wysokiej jakości produktów, jak również wsparcia i działań realizowanych w ramach szeroko pojętego doradztwa w dziedzinie efektywności energetycznej budynków.

Przyznanie Rockwool Polska nagrody Budowlanej Marki Roku to już prawie tradycja. Na przestrzeni sześciu edycji konkursu firma otrzymała pierwszą nagrodę pięciokrotnie. W kategorii wełny mineralnej i skalnej uczestnicy badań uznali Rockwool za markę o najwyższej jakości. Respondenci docenili również firmę w obszarze najlepszej relacji ceny do jakości. Innym elementem podlegającym ocenie był wskaźnik najczęściej stosowanych przez wykonawców produktów, w którym potwierdzono wysoki stopień zaufania klientów do marki.

- Uzyskanie po raz kolejny tytułu Budowlanej Marki Roku jest dla nas potwierdzeniem słuszności kierunków, w jakich rozwijamy się i działamy. Duże znaczenie ma również docenienie jakości naszych produktów. Cieszy nas ogromnie, że materiały ze skalnej wełny mineralnej Rockwool od wielu lat spełniają oczekiwania klientów, zapewniając im bezpieczeństwo, komfort, niezrównaną trwałość i korzyści dla środowiska  – mówi Łukasz Glapa, Dyrektor Marketingu Rockwool Polska.

Budowlana Marka Roku to jedno z największych i najważniejszych badań popularności marek budowlanych w Polsce. Organizatorem przedsięwzięcia jest ASM - Centrum Badań i Analiz z Kutna. W siódmej edycji przedsięwzięcia nagrody i wyróżnienia otrzymały również takie firmy jak Atlas, Kronopol, Viessmann, Fakro,  Roben czy Dekoral. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 30 czerwca w Businessman Institute w Warszawie.