logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Z radością informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z  21 grudnia 2021 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymuje 100 pkt.

roto

Wyznacznikiem 2011 dla Roto staje się przejście na  nową generację okien dachowych Designo. Oznacza to zastąpienie  oknami serii Designo dotychczasowych okien obrotowych, wysokoosiowych , uchylno-wysokoosiowych, wyłazów i innych  okien specjalnych . Designo wyróżnia przede wszystkim nowoczesne wzornictwo, głównie za sprawą unikatowego kszałtu oblachowania zewnętrznego, bez widocznych wkrętów mocujących oraz zastosowania ciekawej kolorystyki /antarcyt - metallic/.  Okna Roto Designo doskonale integrują się z połacią dachu.  Na szczególna uwagę zasługuje okno  Roto Designo R8 NE, niskoemisyjne uchylno-wysokoosiowe. Dzięki opatentowanym rozwiązaniom osiągnięto  współczynnik przenikania ciepła dla całego okna Uw =  0,84 W/(m²•K).

 

 

 

Roto Designo R8 NE to także zmieniony wygląd od wewnątrz. Okno obsługiwane jest za pomocą nowej, masywnej i wielofunkcyjnej klamki umieszczonej, jak zawsze w Roto, u dołu okna. Ekskluzywna forma klamki w kolorze szlachetnego metalu w połączeniu z nowym kształtem profili nadaje oknu solidny i nowoczesny charakter. Trzy funkcje: wysokoosiowa, uchylna i pozycja do mycia, obsługiwane są jedną klamką. Wszystko to dzięki zastosowaniu okuć obwiedniowych marki Roto. Funkcja obrotowa (rekomendowana do efektywnego wietrzenia pomieszczeń) umożliwia otwarcie skrzydła w 3/4 wysokości ramy, pozwalając na dostęp do otwartego okna w pozycji wyprostowanej. Nad bezpieczeństwem i wygodą użytkowników czuwa dodatkowo 3-szybowy pakiet termoizolacyjny, w którym zastosowano szkło hartowane bezpieczne. Zewnętrzna szyba dodatkowo pokryta jest samoczyszczącą powłoką „Aquaclear”, co w znacznym stopniu ogranicza to konieczność częstego mycia okien.

  Okna dachowe  Roto Designo to również wybór różnych wariantów funkcjokalnych:

- Roto Designo R8 – uchylno-wysokoosiowe okno klasy Premium;

- Roto Designo R7  - wysokoosiowe okno klasy Medium;

- Roto Designo R4 – obrotowe  okno klasy  Standard.

Wszystkie modele dostępne są w wersji z wysokogatunkowej 3 – krotnie lakierowanej sosny lub PVC.