logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Firma Dennert – producent prefabrykatów dla budownictwa – została uznana, już po raz drugi, za jedno ze 100 najbardziej innowacyjnych, niemieckich przedsiębiorstw. Badanie "Top 100" obejmuje firmy z różnych branży, pochodzące z terenu całych Niemiec.

Celem badania było wyłonienie najbardziej innowacyjnych, niemieckich przedsiębiorstw średniej wielkości. Firma Dennert została doceniona przede wszystkim za nowoczesny sposób zarządzania, oferowanie innowacyjnych rozwiązań budowlanych oraz kreatywną promocję sprzedaży nowych produktów. Te ostatnie wyróżniają się takimi cechami, jak: konkurencyjność cenowa, szybkość montażu na budowie przez profesjonalny serwis oraz ekologiczność. Innowacyjność rozwiązań to jeden z głównych czynników, który przyczynił się do sukcesu firmy. Dochody ze sprzedaży nowych produktów stanowią bowiem 49% zysku przedsiębiorstwa. Wśród nich szczególną popularnością cieszą się energooszczędne stropy ze zintegrowaną funkcją ogrzewania i chłodzenia oraz bezwłóknowa i niepalna izolacja piankowa – mówi Frank Dennert, dyrektor zarządzający firmy.  

Polityka Dennert opiera się nie tylko na wprowadzaniu w życie innowacyjnych pomysłów, ale także na profesjonalnej obsłudze klienta. Gwarantuje ją między innymi firmowe centrum obsługi telefonicznej, gdzie obecni i potencjalni konsumenci mogą uzyskać fachową pomoc. Serwis Dennert zapewnia montaż gotowych prefabrykatów na budowie, łącznie z ich dowozem i zorganizowaniem koniecznego sprzętu.

Badanie „Top 100” przeprowadził Instytut Przedsiębiorczości i Innowacyności, który działała
na Uniwersytecie Ekonomicznym w Wiedniu. W tegorocznej edycji przedsięwzięcia uczestniczyło 248 przedsiębiorstw. Firmy ubiegające się o wyróżnienie zostały poddane rygorystycznej, dwuetapowej procedurze. Stu najlepszych, w tym również Dennert – zostało nagrodzonych znakiem jakości „Top 100”. Łączny obrót nagrodzonych firm wyniósł w 2009 roku 11,1 miliarda euro, co sprawia, że są one siłą napędową niemieckiej gospodarki. Pełna lista przedsiębiorstw wyróżnionych w ramach "Top 100" znajduje się na stronie internetowej www.top100.de.

Firma Dennert została założona w 1933 r. w Schlüsselfeld w Niemczech. Oferuje kompletne rozwiązania budowlane przeznaczone zarówno dla budownictwa jedno, jak i wielorodzinnego. W ofercie firmy znajdują się między innymi: kompletne systemy stropowe, schody, systemy ścian.  Ze swoim rocznym obrotem w wysokości 70 mln euro, 7 zakładami produkcyjnymi oraz około 550 pracownikami Dennert zajmuje czołową pozycję wśród producentów w swojej branży.
Od 2007 r. firma funkcjonuje również w Polsce. Przedstawiciele Dennert są obecni na terenie Bydgoszczy, Katowic, Krakowa, Poznania, Szczecina i Wrocławia.