logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

26 - 27 listopada w Łodzi po raz trzeci odbędzie się Ogólnopolski Salon Dekarski. Wydarzenie to służy doskonaleniu warsztatu pracy dekarzy, blacharzy i cieśli. Nudzić się tu też nie będą inżynierowie budownictwa i architekci.

Nowością podczas zbliżającej się edycji będzie Turniej Mistrzów. 4-osobowe zespoły będą walczyć o tytuł Drużyny Roku 2010. „Turniej ten to okazja do rywalizacji pomiędzy drużynami, uczestnicy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności z wykorzystaniem nowości oferowanych w stoiskach firm-wystawców. Zespoły mogą składać się z pracowników firm wykonawczych, członków stowarzyszeń, czy po prostu zaprzyjaźnionych dekarzy, blacharzy lub cieśli. – mówi Paweł Babij, Prezes Zarządu Interservis Sp. z o.o. Najlepsi zostaną nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez organizatorów i wystawców, m.in. zagranicznym wyjazdem szkoleniowym.

Oprócz warsztatów, które odbędą się w stoiskach firm, organizatorzy zadbają o bogaty program wykładów i prezentacji. Najważniejsze zagadnienia to:
- Termoizolacje – folie paraprzepuszczalne – mity i fakty,
- Poddasze – okna dachowe, świetliki, kolektory i akcesoria,
- Instalacje odgromowe – ważne i odpowiedzialne zakończenie inwestycji,
- projektowanie instalacji odgromowych na dachach płaskich,
- Projekt i przygotowanie dokumentacji do realizacji dachu płaskiego,
- Na płaskim dachu – pokrycia, renowacja, hydroizolacja,
- Wole oczka i okapy – warto być najlepszym,
- Obróbki blacharskie komina,
- Najczęściej popełniane błędy w obróbkach blacharskich, rynnach i na dachach metalowych oraz sposoby ich unikania,
- Ciesielskie konstrukcje wieżowe i kopułowe,
- Środki z funduszy europejskich,
- Nowoczesne narzędzia dekarskie,
- Maszyny dla cieśli i dekarzy – wciągarki, wyciągi masztowe i dźwigi.

Dla wystawców zorganizowany zostanie Konkurs o Złoty Medal Ogólnopolskiego Salonu Dekarskiego. W poprzednich edycjach tytuł ten zdobyły firmy Heisslufttechnik Flocke oraz Windex.

Organizatorzy, czyli Biuro Targów Interservis, Polskie Stowarzyszenie Dekarzy oraz vortal Dachowy.pl, obecnie robią wszystko, aby wydarzenie to ponownie przyniosło efekty zarówno dla uczestników i wystawców.

Szczegółowe informacje dotyczące tego wydarzenia dostępne są na www.salondekarski.pl


Kontakt do organizatora:
Interservis Sp. z o.o.
ul. Stefanowskiego 24
90-537 Łódź
Tel. 42 637 12 15
Fax 42 639 79 80
www.interservis.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.