logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Z radością informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z  21 grudnia 2021 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymuje 100 pkt.

Grupa Viessmann, producent systemów grzewczych od 1 stycznia br. stała się właścicielem Grupy Schmack Biogas, jednego z wiodących niemieckich oferentów instalacji biogazowych.

W drodze reorganizacji, połączonej z przeniesieniem własności, zostaną przejęte istotne składniki majątkowe spółki akcyjnej Schmack Biogas AG, spółek córek: Carbotech Engineering GmbH, jako specjalisty od uzdatniania gazu, Stelzenberger Biogas GmbH, jako producenta komponentów instalacji do biogazu oraz udziały we włoskiej spółce krajowej Schmack Biogas S.r.l.

Schmack Biogas jest jedną z czołowych niemieckich firm oferujących instalacje biogazowe.  Głównym punktem ciężkości  działalności, obok wsparcia technicznego, jest kompleksowy serwis mikrobiologiczny. Do klientów przedsiębiorstwa należą przedsiębiorstwa energetyczne, inwestorzy, rolnicy oraz przedsiębiorstwa przemysłowe. W 2008 r. osiągnięto obroty roczne w wysokości 68 milionów euro. Przez przejęcie Schmack Biogas Viessmann umacnia  pozycję na rynku energii odnawialnych. W 2008 r. udział systemów wykorzystujących energie odnawialne, w ogólnej sprzedaży firmy Viessmann, wyniósł prawie 30 %. Oferta Viessmanna w tym zakresie obejmuje systemy solarne, pompy ciepła, kotły na biomasę oraz instalacje biogazowe.