logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

W dniu 25 lipca 2009 r. w godzinach nocnych miał miejsce pożar na wydziale produkcyjnym papy w Icopal S.A. Zduńska Wola. W trakcie tego zdarzenia zniszczeniu uległa część oprzyrządowania elektronicznego oraz osprzętu pomocniczego do produkcji papy i gontów. Nikt z pracowników nie ucierpiał. Również żadna z linii produkcyjnych nie uległa zniszczeniu.

Pożar udało się opanować dzięki nowoczesnym i sprawnie działającym systemom wykrywania i gaszenia pożarów oraz szybkiej i ofiarnej akcji ratowniczej Państwowej Straży Pożarnych i służb technicznych Spółki.

Icopal S.A. Zduńska Wola kontynuuje na bieżąco produkcję materiałów hydroizolacyjnych rolowanych. Dostawy pod aktualne zamówienia przebiegają w sposób ciągły bez przerw. Natomiast z uwagi na koniecznośc usunięcia skutków pożaru oraz wymiany instalacji automatyki przemysłowej przy produkcji gontów bitumicznych SBS, przewiduje się opóźnienie w dostawach niektórych rodzajów tychże gontów. W tym okresie klienci Spółki będą mogli skorzystać z szerokiej oferty gontów Koncernu Icopal.

Zarząd Icopal S.A. Zduńska Wola