logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

13 – 14 mają br. odbędzie się w kampusie Politechniki Krakowskiej Konferencja  Naukowo-Techniczna „Konstrukcje Sprężone”, a 15 maja br. warsztaty  pt. „Dobre praktyki w projektowaniu konstrukcji sprężonych”, zorganizowane  przez Katedrę Konstrukcji Żelbetowych i Sprężonych Wydziału Inżynierii  Lądowej Politechniki Krakowskiej.

Poprzednie edycje z lat 2012, 2015,  2018, 2021 i 2022 były bardzo bogate w prezentowane dokonania. Podczas Konferencji  KS2024 omawiane będą następujące zagadnienia:

  • nowe materiały i rozwiązania konstrukcyjne w obiektach sprężonych;
  • awarie, uszkodzenia i problemy użytkowe w konstrukcjach sprężonych;
  • wzmacnianie konstrukcji przez sprężenie, przykłady realizacji konstrukcji sprężonych,  modelowanie obiektów sprężonych;
  • stany graniczne w projektowaniu konstrukcji sprężonych;
  • zagadnienia pracy konstrukcji sprężonych: betonowych; stalowych i innych;
  • projektowanie i wykonawstwo mostów podwieszonych, extradosed oraz cięgnowych.

 

Więcej informacji na stronie: www.ks2024.pk.edu.pl