logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

XXXI Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna Awarie Budowlane – ICSF 2024 odbędzie się w dniach 20-24 maja 2024 roku w Międzyzdrojach.

Konferencja jest cyklicznym wydarzeniem o szczególnym znaczeniu i prestiżu, które łączy świat praktyki inżynierskiej ze środowiskiem naukowym działających wspólnie na rzecz bezpieczeństwa sektora budowlanego. Od 2019 roku konferencja jest konferencją międzynarodową - International Conference on Structural Failures (ICSF). Językiem konferencyjnym jest język polski i angielski, prowadzone jest symultaniczne tłumaczenie. O popularności Konferencji „Awarie Budowlane” świadczy fakt, że każdorazowo skupia ona około 500 uczestników - przedstawicieli świata nauki, projektantów, wykonawców oraz największych firm branżowych i instytucji, związanych z budownictwem. Konferencja organizowana jest przez Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie i Szczeciński Oddział Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Współorganizatorami konferencji są: Komitet Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN, Komitet Nauki PZITB oraz Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie.

Tematyka Konferencji Awarie Budowlane 2024:

  • zagadnienia diagnostyki konstrukcji i zapobieganie awariom budowlanym,
  • analiza przyczyn katastrof i awarii budowlanych,
  • sposoby naprawy poawaryjnej i rekonstrukcji,
  • ocena i analiza procesów projektowania, wykonawstwa oraz aktów prawnych dotyczących bezpiecznej eksploatacji obiektów budowlanych,
  • problemy rewitalizacji obiektów zabytkowych,
  • problemy dotyczące budowy w Polsce elektrowni atomowych,
  • zagadnienia dotyczące obniżenia śladu węglowego.

 

Program konferencji składa się z sesji problemowych, w których prezentowane będą referaty zamówione przez Organizatorów Konferencji oraz z sesji tematycznych obejmujących referaty zgłoszone przez uczestników i zakwalifikowane przez Komitet Naukowy Konferencji, a dotyczące poszczególnych przypadków awarii i katastrof oraz sposobów im zapobiegania, napraw i rekonstrukcji. Ważnym wydarzeniem podczas konferencji będzie dyskusja panelowa organizowana wspólnie z Porozumieniem dla Bezpieczeństwa w Budownictwie i Główną Inspekcją Pracy dotycząca podejmowanych działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa w budownictwie.

Informacje szczegółowe o wydarzeniu:

Termin: 20.05.2024 - 24.05.2024
Miejsce: Międzyzdroje

Organizator: Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie i Szczeciński Oddział Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa.

Tel.: +48 91 449 43 01; +48 91 423 33 52
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Strona internetowa: www.awarie.zut.edu.pl