logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

W dniach 30.01-02.02.2024 w Poznaniu odbędzie się najnowsza edycja MONTERIADY, organizowanej przez Związek Polskie Okna i Drzwi w ramach Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA. Wzorem ubiegłych lat w wydarzeniu weźmie udział firma Soudal – światowy lider sektora chemii budowlanej oraz ekspert w dziedzinie energooszczędnych rozwiązań dla budownictwa.

Interaktywna MONTERIADA jest jedną z najważniejszych krajowych imprez poświęconych branży budowlanej i szczególnym miejscem spotkań jej przedstawicieli. Nadchodząca odsłona wydarzenia realizowana jest w powiązaniu z kampanią edukacyjną „TERMOMODERNIZACJA plus DOBRY MONTAŻ”, a przygotowany program tradycyjnie przewiduje pokazy profesjonalnego montażu wyrobów stolarki budowlanej, prezentacje nowości produktowych oraz konsultacje ze specjalistami z branży.

Wieloletnim Partnerem MONTERIADY jest firma Soudal, która jak zwykle zadbała o szereg atrakcji dla uczestników. W tym roku odwiedzający stoisko Soudal będą mieli wyjątkową okazję spotkać się z arch. Kamilem Wiśniewskim – dyrektorem Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Akademii Zdrowego Budownictwa oraz założycielem GreenCherry Architecture, który udzieli zainteresowanym wsparcia merytorycznego i pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące budynków energooszczędnych i pasywnych, termomodernizacji oraz prawidłowej instalacji okien i drzwi.

Na uczestników MONTERIADY 2024 czekają również jedyne w swoim rodzaju pokazy montażu stolarki budowlanej z zastosowaniem systemu Soudal Window Installation (SWI), opracowanym przez firmę Soudal. Jest to nowoczesny system do ciepłego montażu okien i drzwi w warstwie termoizolacyjnej, bezpośrednio na specjalnej ramie SoudaFrame SWI z tworzywa GFRP. Rozwiązanie to niweluje konieczność użycia metalowych łączników i radykalnie ogranicza ryzyko pojawienia się mostków termicznych wokół stolarki. Wysoka jakość i skuteczność Soudal Window Installation zostały potwierdzone certyfikatem Passive House Institute. Co istotne, system ten powinien być stosowany łącznie z systemem warstwowego montażu stolarki Soudal Window System (SWS), z którym jest w pełni zintegrowany.

Zapraszamy do odwiedzenia Soudal podczas MONTERIADY na targach BUDMA 2024 (pawilon 5, stoisko 1 oraz 69).