logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Już od 30 stycznia br. na targach BUDMA w Poznaniu rusza MONTERIADA 2024. Zobaczymy nowoczesne produkty do budowy i termomodernizacji domu, dowiemy się jak je wbudować oraz jak zdobyć dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”.

Organizowana przez Związek POiD MONTERIADA to wydarzenie otwarte dla każdego, kto jest zainteresowany nowoczesnymi produktami budowlanymi, dofinansowaniem do termomodernizacji i wymiany źródła ciepła oraz dobrym montażem. Tegoroczna MONTERIADA doskonale wpisuje się również w działania ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „TERMOMODERNIZACJA+ DOBRY MONTAŻ”.

Pokazy dobrego montażu na żywo

W centrum stoiska MONTERIADY zlokalizowana będzie ściana montażowa, na której przez 3 dni – od wtorku 30 stycznia do czwartku 1 lutego – obejrzymy cykliczne pokazy dobrego montażu na żywo. Firma Aluplast zaprezentuje, jak prawidłowo zamontować przesuwne drzwi tarasowe SMART-SLIDE NEO oraz drzwi balkonowe Ideal NEO MD. Przy montażu drzwi tarasowych wykorzystane zostaną również rozwiązania dostarczone przez Glasslift: mini żuraw BG LIFT M060 oraz manipulator do szyb Smartlift SL 609.

Firma Hörmann pokaże montaż segmentowej bramy garażowej LPU42 oraz drzwi wewnętrznych ProLine, zaś Stalprodukt-Zamość montaż drzwi zewnętrznych 85 PREMIUM H Alu i drzwi 72 Ecotherm H Alu. Pokazy realizowane będą z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań Soudal: systemu trójwarstwowego uszczelnienia stolarki otworowej Soudal Window System i systemu Soudal Window Installation (SWI) do montażu stolarki okiennej i drzwiowej w warstwie termoizolacyjnej, a także trójwarstwowego systemu montażu Tytan Professional WINS na bazie folii płynnych od Tytan Professional. Monterzy ubrani będą w profesjonalną odzież roboczą Lahti Pro, zaś produkty zamontowane zostaną z użyciem mocowań Klimas Wkręt-met: kotew LO, wkrętów WHO i WHOW do ościeżnic oraz ramowych kołków rozporowych KPR-FAST i KPS-FAST.

Naprzeciwko MONTERIADY znajdzie się stoisko FAKRO, na którym zaprezentowane zostaną okna dachowe FAKRO GREENVIEW oraz drewniano-aluminiowe okna pionowe INNOVIEW. Podczas wydarzenia można również porozmawiać z przedstawicielami firm, poznać korzyści z wykorzystania nowoczesnych produktów oraz ich dobrego montażu. W piątek 3 lutego dla odwiedzających dostępna będzie natomiast wystawa zamontowanych wyrobów.

Punkty eksperckie Instytutu Techniki Budowlanej i „Czyste Powietrze”

Udział w MONTERIADZIE zapewnia dostęp do informacji z pierwszej ręki. Oprócz wiedzy o najnowszych rozwiązaniach budowlanych, na zielonym stoisku wydarzenia będzie można uzyskać profesjonalne wsparcie od ekspertów. Zadbają o to przedstawiciele Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Instytutu Techniki Budowlanej.

W punkcie doradczym Projektu Doradztwa Energetycznego oraz programu „Czyste Powietrze” będzie można dowiedzieć się m.in. jak uzyskać dofinansowanie do termomodernizacji domu i wymiany źródeł ciepła. Na stanowisku ITB reprezentanci Instytutu odpowiedzą zaś na pytania dotyczące badań, oceny i certyfikacji wyrobów budowlanych, a także podzielą się ekspercką wiedzą w zakresie zagadnień technicznych.

W środę 31 stycznia br. na MONTERIADZIE odbędzie się natomiast konferencja prasowa z udziałem mediów i przedstawicieli branży budowlanej, która będzie znakomitą okazją do rozmów o przyszłości sektora. O odpowiednią oprawę pokazów montażów w ramach MONTERIADY zadba profesjonalny konferansjer, a stoisko odwiedzi Edmont, czyli charakterystyczny brand hero kampanii „DOBRY MONTAŻ”. Na uczestników wydarzenia czeka więc wiele atrakcji i solidna porcja praktycznej budowlanej wiedzy!

***

Partnerami MONTERIADY 2024 są firmy: ALUPLAST, FAKRO, GLASSLIFT, HÖRMANN, KLIMAS WKRĘT-MET, LAHTI PRO, NARODOWY FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ, SOUDAL, STALPRODUKT-ZAMOŚĆ, TYTAN PROFESSIONAL

Patroni Honorowi MONTERIADY 2024: Instytut Techniki Budowlanej, Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA


Bieżące informacje na temat wydarzenia:

Facebooku POiD: facebook.com/POiDstolarkabudowlana

Strona internetowa POiD: poid.eu

Facebook kampanii „DOBRY MONTAŻ”: facebook.com/dobrymontaz

Zapraszamy do udziału w MONTERIADZIE 2024, która odbędzie się w dniach 30.01-02.02 2024 roku, podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA w Poznaniu – stoisko nr 1 w pawilonie 5.