logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Wystartowała już 28. Edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”. W imieniu Kapituły Konkursu i jego organizatorów: Stowarzyszenia Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego zapraszamy do zgłaszania inwestycji nowych i modernizowanych do Konkursu.

Konkurs to cykliczne przedsięwzięcie realizowane od 1996 r., które przez lata funkcjonowania na rynku urosło do miana niezależnego, największego i najbardziej prestiżowego rankingu budowlanego w Polsce. Co roku do Konkursu zgłaszanych jest od 500 do 900 obiektów budowlanych z całego kraju zakończonych w ostatnich latach, z czego ok. 100 finałowych realizacji wizytowanych jest przez Jury w skład którego wchodzą przedstawiciele m.in. : 16 Politechnik, Uczelni Wyższych, Izb, Ministerstw i Marszałków Województw. Mapa Polski ze zgłoszonymi obiektami z miast, gmin i powiatów na stronie internetowej Konkursu najlepiej obrazuje gdzie są najaktywniejsze działania w zakresie inwestycji.

Projekt „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” mobilizuje inwestorów, wykonawców i architektów do podnoszenia standardów w budownictwie, a dzięki promocji miejsc, ciekawych obiektów prezentuje pozytywne zmiany w naszym Kraju.

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych, cechujących się szczególnymi walorami jakościowymi, funkcjonalnymi, urbanistycznymi i estetycznymi przedsięwzięć budowlanych, poddanych modernizacji oraz nowych obiektów w przestrzeni urbanistycznej ukończonych w danym roku.

Uroczysta Gala ogłoszenia wyników i wręczenia nagród odbywa się tradycyjnie w Rezydencji Królów i Rzeczypospolitej w Zamku Królewskim w Warszawie, a uroczystość uświetnia koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Patronat telewizyjny: Telewizja Polska S.A. TVP3

Inwestycje prosimy zgłaszać do 29 lutego 2024 r., zostaną one specjalnie wyróżnione na stronie internetowej Ogólnopolskiego Konkursu i zamieszczone na Interaktywnej Mapie Polski. Więcej informacji na: www.modernizacjaroku.org.pl