logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z 17 lipca 2023 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułu naukowego w miesięczniku MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymują 140 pkt.

Korzyści dla środowiska.
Czy musimy budować wielopokoleniowo?

Tradycyjną formą działania Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Budownictwa, organizacji zrzeszającej osoby o zweryfikowanych wysokich kwalifikacjach zawodowych, jest coroczna (XXIII) konferencja poświęcona aktualnym problemom budownictwa.

W tym roku w dniach 23 - 24 listopada w Mazurskim Centrum Kongresowym w Hotelu ”Gołębiewski” w Mikołajkach Stowarzyszenie wspólnie z Wydziałem Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej organizuje XXIII Konferencję, której temat brzmi: Gospodarka o obiegu zamkniętym prefabrykowanych konstrukcji w modułowym budownictwie z drewna. Korzyści dla środowiska. Czy musimy budować wielopokoleniowo?

Rosnąca świadomość odpowiedzialności za środowisko, wyczerpywanie się zasobów naturalnych, efekt cieplarniany powoduje poszukiwanie takich modułów i technologii, które będą w stanie sprostać współczesnym wyzwaniom ekologicznym i potrzebom społecznym.
Gospodarka o obiegu zamkniętym to działania mające na celu wydłużenie cyklu życia produktu, a surowe i odpady, które z niego powstają pozostają w gospodarce i mogą być ponownie wykorzystane lub poprzez recykling tworzą dodatkową wartość. Jednoczesne wykorzystanie drewna jako naturalnego, przyjaznego środowisku budulca przyczynia się w znacznym stopniu do przeciwdziałania zmianom klimatycznym poprzez ograniczenie emisji CO2

  • wiązania w drewnie używanym do produkcji budynków – CO2 na wiele lat,
  • zmniejszenie zużycia energii do wytwarzania materiału jak i do utrzymania budynku przez cały cykl jego życia.

 

Wykonanie modułów w fabryce ogranicza ilość odpadów i ich wpływ na otoczenie, zmniejsza też ryzyko powstawania błędów produkcyjnych.
Celem konferencji jest wskazanie na potrzebę ochrony środowiska naturalnego poprzez podjęcie działań w przedsiębiorstwach na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym, na przykładzie modułowego budownictwa drewnianego.
W trakcie konferencji podejmiemy dyskusję o walorach tego budownictwa w całym cyklu zrealizowanego obiektu. Zastanowimy się, czy musimy budować wielopokoleniowo ze szkodą dla środowiska?
Do współpracy i udziału w Konferencji zapraszamy inwestorów, producentów, projektantów, wykonawców budowlanych, przedstawicieli nauki, samorządów i banków.

KARTĘ ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA prosimy przesłać na adres: Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Budownictwa, ul. Emilii Plater 18, 00-688 Warszawa, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub wypełniając elektroniczny formularz dostępny na stronie https://www.psmb.pl

PROGRAM KONFERENCJI

23 XI 2023 (czwartek) - przyjazd uczestników
24 XI 2023 (piątek)

10:00 - 10:30 Rejestracja uczestników konferencji
10:30 - 11:00

Powitanie i otwarcie konferencji
dr hab. inż. Andrzej Minasowicz - Prezesa Zarządu PSMB
Konferencję poprowadzą
Janusz Zaleski EurBE - Wiceprezes Zarządu PSMB
Wioletta Fabrycka - A PROPOS WIOLETTA FABRYCKA
Sesja I PRAWO, KLIMAT, ŚRODOWISKO
Sesja II BUDOWNICTWO MODUŁOWE
Sesja III PANEL DYSKUSYJNY
Dlaczego konieczne jest przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym i jakie korzyści płyną z tego dla środowiska? Czy musimy budować wielopokoleniowo?
Moderatorzy
Janusz Zaleski - Wiceprezes Zarządu PSMB
Wioletta Fabrycka - A PROPOS WIOLETTA FABRYCKA

18:30 Zakończenie konferencji
19:30 - 22:00 Uroczysta kolacja

W trakcie konferencji będzie realizowany film lub sesja zdjęciowa w zależności od posiadanych środków finansowych.

PROGRAM KONFERENCJI (POBIERZ)