logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

XIII Kongres Stolarki Polskiej, 24-25 maja 2023, Warszawa

Przedstawiciel Związku „SIPUR” uczestniczył w Kongresie Stolarki Polskiej organizowanym przez Związek Polskie Okna i Drzwi POiD w DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre w Warszawie. Tematem przewodnim była przyszłość budownictwa, termomodernizacja i recykling oraz najważniejsze trendy marketingowe w budownictwie w 2023 r.

IX Międzynarodowa Konferencja ETICS, 25-26 maja 2023, Łódź

W maju Stowarzyszenia na rzecz Systemów Ociepleń SSO zorganizowało coroczne spotkanie w którym aktywny udział wzięli także przedstawiciele branży poliuretanowej. Dziewiąta edycja Międzynarodowej Konferencji ETICS odbyła się w Hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi. Tak jak w latach poprzednich spotkanie było poświęcone aktualnym i przyszłym wyzwaniom stojącym przed technologią ETICS i całą branżą ociepleniową.

Konferencje szkoleniowe i warsztaty

Jedną z form aktywności „SIPUR” jest uczestnictwo przedstawicieli Związku w różnego rodzaju konferencjach szkoleniowych, warsztatach itp. Organizatorami tego typu wydarzeń były m.in. firmy DND Projekt, Archmedia i Globenergia.

Edukacyjne prezentacje dla przyszłych profesjonalistów budowlanych

Kontynuując rozpoczęte ok. 10 lat temu działania, także w I połowie 2023 r. przedstawiciel „SIPUR” spotkał się ze studentami budownictwa i kierunków pokrewnych. Prezentacje zatytułowane „POLIURETAN IZOLUJE LEPIEJ” miały miejsce na wyższych uczelniach technicznych: Politechnice Poznańskiej, Rzeszowskiej, Krakowskiej i Białostockiej, Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, Uniwersytecie Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oraz Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Podczas spotkania studenci dowiedzieli się m.in. o podstawowych technologiach wytwarzania poliuretanu, najważniejszych cechach i parametrach, a także badaniach wyrobów przeznaczonych do izolacji cieplnej w budownictwie.

Współpraca z innymi organizacjami

Związek SIPUR jest członkiem Konfederacji Budownictwa i Nieruchomości (KBiN) i Porozumienia Branżowego Na Rzecz Efektywności Energetycznej (POBE), a także wspiera Program Czyste Powietrze opracowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOSiGW). Przedstawiciel „SIPUR” bierze udział w pracach Zespołu Trójstronnego ds. Budownictwa i Gospodarki Komunalnej przy Ministerstwie Rozwoju i Technologii (MRiT), Rady Wyrobów Budowlanych przy Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego (GUNB) oraz Komitetów Technicznych Polskiego Komitetu Normalizacyjnego PKN.