logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Podczas tworzenia estetycznej i schludnej aranżacji łazienki należy wziąć pod uwagę każdy szczegół nie tylko wybranych materiałów wykańczających, ale także wyposażenia. W większości łazienek nie ma miejsca na zbędne elementy dekoracyjne, dlatego styl wnętrza tworzą przede wszystkim elementy niezbędne takie jak armatura, umywalki czy nawet grzejniki. Dziś nieco więcej o grzejnikach łazienkowych. Sprawdź, jak dobrać ten element wyposażenia do zaplanowanej aranżacji wnętrza.

Zwróć uwagę na wielkość i design grzejnika
W sklepach z wyposażeniem łazienkowym znajdziesz różne modele grzejników łazienkowych. Od pokojowych przede wszystkim różnią się budową. Mają konstrukcję drabinkową, która umożliwia zawieszenie mokrych ręczników czy drobnych elementów garderoby.

W doborze odpowiedniego modelu na pewno należy zwrócić uwagę na sposób montażu. Musi być on dopasowany do przebiegu rurek ogrzewania centralnego w Twojej łazience. Ponadto ważna jest wielkość grzejnika. Powinna być dopasowana do ilości wolnego miejsca na ścianie, ale przede wszystkim do wielkości pomieszczenia. Im większy grzejnik, tym większa powierzchnia grzania i wydajność.

Modele grzejników różnią się także kształtem. Możesz wybrać model o ostrych krawędziach lub wykonany z okrągłych rurek. W nowoczesnych łazienkach bardzo często stosuje się geometryczną armaturę i dekory na ścianie. Do takiej aranżacji z pewnością lepiej będzie pasował grzejnik o podobnym kształcie.

W mocno zindywidualizowanych pomieszczeniach możesz zastosować grzejniki łazienkowe dekoracyjne o nieregularnej formie. Warto jednak pamiętać, że ich mocno ozdobny design nie wiąże się z dużą wydajnością. Sprawdzą się zatem w pomieszczeniach, w których dodatkowo zamontowano np. ogrzewanie podłogowe.

Dopasuj kolor grzejnika do wystroju wnętrza
Oprócz samego kształtu bardzo ważny jest także kolor grzejnika. Również powinien być dopasowany do ogólnej kolorystyki aranżacji. W sklepach znajdziesz najczęściej produkty utrzymane w kolorze białym lub czarnym. Mogą mieć one wykończenie matowe lub błyszczące.
Jak wybrać odpowiedni kolor grzejnika? Jeśli chcesz, aby stał się on ważnym elementem dekoracyjnym – wybierz kolor kontrastujący z powierzchnią ściany. Jeśli jednak chcesz go ukryć, wybierz kolor zbliżony do koloru ściany. Biały grzejnik na białych kafelkach nie będzie mocno odznaczał się w całej aranżacji.

Czarne grzejniki doskonale pasują do wnętrz nowoczesnych i industrialnych, gdzie stosuje się także inne elementy wyposażenia w tym kolorze np. armaturę, akcesoria łazienkowe czy wieszaki. Z kolei białe grzejniki z łatwością dopasujesz do niemal każdej aranżacji łazienki od tradycyjnej, przez glamour aż po skandynawską.

Grzejnik jako element wyposażenia i dekoracji łazienki powinien być dopasowany do wystroju wnętrza. Zupełnie inne grzejniki łazienkowe będą pasowały do wnętrz nowoczesnych i skandynawskich, a inne do łazienek tradycyjnych czy glamour. Przy wyborze modelu zwróć uwagę na parametry techniczne danego modelu, ale także na jego kształt, design i kolor. Spraw, aby Twoja łazienka miała spójny i estetyczny wystrój.