logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Zmywarka do naczyń ma całą listę zalet: pomaga łatwo utrzymać porządek w kuchni, zachęca do gotowania i próbowania nowych przepisów. Pomaga w łatwy sposób zaprowadzić ład po przyjęciu lub spotkaniu towarzyskim. Włączenie zmywarki w ciągu dnia zajmuje zaledwie chwilę - pod warunkiem, że pamiętamy o tym, by regularnie odkładać naczynia do jej wnętrza, zamiast składować użyte kubki i talerze w zlewie.


Wiele osób pracujących z domu docenia fakt, że w każdej chwili może włączyć zmywanie, by pod koniec dnia mieć możliwość korzystania z czystych kompletów naczyń. Pozostaje jednak jedna kwestia - głośność pracy urządzenia. W niektórych sytuacjach ma ona kluczowe znaczenie, dlatego dla wielu osób jest ona kluczowym parametrem przy wyborze nowej zmywarki.

Bardzo cicha zmywarka - dlaczego taką wybrać?

Cicha zmywarka ma wiele korzyści i przyda się w szeregu sytuacji. Im sprzęt pracuje ciszej, tym komfort korzystania z niego jest większy. Jednak wybór bardzo cichej zmywarki nie będzie decydującym czynnikiem, gdy mamy duży dom, a odległość od kuchni do salonu jest spora. Wówczas znacznie ważniejszymi parametrami będzie na przykład pojemność sprzętu lub jego klasa energetyczna.

Producenci jednak, wraz z kolejnymi innowacyjnymi technologiami, dbają o to, by hałas generowany podczas pracy był możliwie najniższy.

Kiedy ma to szczególne znaczenie?

 • gdy pracujemy z domu;
 • w sytuacji, gdy w ciągu dnia nie mamy dużo czasu na zmywanie naczyń i preferujemy włączanie zmywarki wieczorem lub wcześnie rano;
 • kiedy mamy małe dzieci;
 • gdy nasz salon połączony jest z aneksem kuchennym i wszelkie dźwięki sprzętów mogą zakłócać odpoczynek lub spotkanie towarzyskie.

 

Nic więc dziwnego, że dla wielu osób cicha zmywarka będzie priorytetem. Jednak generowany hałas nie powinien być wyłącznym elementem wpływającym na to, jaki model wybrać. Nie należy ignorować takich kwestii, jak:

 • rodzaj sprzętu: zmywarka ma być do zabudowy, czy wolnostojąca;
 • wielkość urządzenia - zwykle możemy wybierać spośród modeli o szerokości 60 lub 45 cm;
 • pojemność;
 • klasa energetyczna;
 • pobór wody na jeden cykl;
 • dodatkowe funkcje, jak opóźnienie startu;
 • programy - na przykład szybki;
 • szuflada lub kosz na sztućce;
 • design;
 • łatwość sterowania urządzeniem.

 

Ciche zmywarki - polecane modele

Cicho pracujące urządzenia znajdziemy w ofercie czołowych producentów. Jakie modele warto wziąć pod uwagę? Za bardzo ciche zmywarki uznajemy te, które generują hałas do 44 dB.

 • WHIRLPOOL WFO 3P31 PL X - poziom hałasu w tym modelu o szerokości 60 cm to tylko 41 dB. Wśród wielu innowacji znajdziemy m.in. zmywanie strefowe Multi Zone, a także - trzeci kosz, idealny na sztućce czy inne niewielkie akcesoria. Urządzenia tej marki cechuje technologia 6. Zmysł, która pozwala precyzyjnie, automatycznie dobrać najlepsze parametry do zmywania, by cały proces przyniósł najlepsze rezultaty.
 • BEKO BDFN26526AQ - elegancka zmywarka w dobrej cenie, która pomieści aż 15 kompletów naczyń. Generowany hałas podczas pracy to 43 dB. Warto zwrócić uwagę m.in. na technologię ochrony szkła oraz funkcję opóźnionego startu, która przydaje się w codziennym korzystaniu z urządzenia.
 • SAMSUNG DW60A8050FS/EO - zmywarka, która pomieści 14 kompletów naczyń, a generowany hałas to 42 dB. Ciekawymi rozwiązaniami są automatycznie otwierane drzwi po zakończeniu zmywania, wygodna szuflada na sztućce i funkcja dezynfekcji. Dzięki modułowi Wi-Fi sprzętem można sterować dzięki aplikacji SmartThings.

 

Zmywarki w sklepie MediaMarkt to szeroka kategoria, w której znajdziemy bardzo ciche urządzenia, gwarantujące duży komfort korzystania ze sprzętu. Na który model się zdecydować? Możemy wybierać spośród propozycji od uznanych producentów - każdy więc znajdzie coś dla siebie.